کد خبر : 103843

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام یوسف جمالی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هویت شیعی جان و قالبی تازه از اربعین می‌گیرد گفت: یکی از برجسته‌ترین عوامل تقویت هویت شیعی خواندن زیارت اربعین، زیارت کردن امام حسین (ع) در روز اربعین و پاسداشت چنین روزی در میان شیعیان اهل بیت (ع) […]به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام یوسف جمالی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هویت شیعی جان و قالبی تازه از اربعین می‌گیرد گفت: یکی از برجسته‌ترین عوامل تقویت هویت شیعی خواندن زیارت اربعین، زیارت کردن امام حسین (ع) در روز اربعین و پاسداشت چنین روزی در میان شیعیان اهل بیت (ع) است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر افزود: لذا با توجه به شیوع کرونا تاکید مقام معظم رهبری، قرائت خانوادگی زیارت اربعین در منازل، همزمان با روز اربعین حسینی (ع) رأس ساعت ۹ صبح پنجشنبه ۱۷ مهر در امامزاده محمدباقر (ع) بوشهر از می‌شود.

وی افزود: این زیارت پرفیض به صورت همزمان در سراسر کشور، از طریق رسانه‌های استانی و ملی، ماذنه‌های مساجد و اماکن متبرکه پخش خواهد شد.

حجت الاسلام جمالی اظهار داشت: زیارت اربعین یکی مهم‌ترین سفارش‌های اهل بیت علیه الاسلام است که هرساله مردم با شور و حرارت بسیار در اربعین انجام می‌دهند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر بیان کرد: گردهمایی اربعین در تاریخ بشر و بر روی کره زمین بی‌سابقه است و این اجتماعی خاص و منحصربه‌فرد با هدفی معنوی و الهی که نظیر آن در هیچ نقطه‌ای از دنیا نمی‌توان پیدا کرد که امسال به دلیل شرایط خاص شیوع کرونا امکان برگزاری آن نیست.منبع: مهر