کد خبر : 103914

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان اظهار کرد: تا کنون ۲ هزار و ۱۴۶ کلیپ آموزشی در استودیو آوای مدرسه تولید شده است. گسترش عدالت آموزشی و ایجاد پویش نهضت آموزش مجازی در استان خوزستان از اهداف راه اندازی استودیو آوای مدرسه در آموزش و پرورش استان خوزستان است.

به گزارش پایگاه خبری خوز ۲۴ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، کورش مودت روز دوشنبه ۱۴ مهرماه ۹۹ در گفت و گو با روابط عمومی ضمن اعلام این خبر گفت: در شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا ارائه آموزش در کشور به سمت آموزش های مجازی و الکترونیکی سوق پیدا کرد و در همین راستا استودیو  آوای مدرسه در آموزش و پرورش خوزستان  با  اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال راه اندازی شد.

وی با اشاره به تولید ۲ هزار و ۱۴۶ کلیپ آموزشی در استودیو آوای مدرسه برای استفاده دبیران و دانش آموزان در دوره های مختلف تحصیلی گفت: تولید ۵۲۰ کلیپ آموزشی در حوزه کنکور برای دروس عمومی و اختصاصی، تولید ۴۵ کلیپ آموزشی برای دروس تخصصی آموزش و پرورش استثنایی و تولید ۲۴ کلیپ حاوی محتوای دوزبانه ویژه دانش آموزان پیش دبستانی بخشی از فعالیت های انجام شده در استودیو آوای مدرسه است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان همچنین با اشاره به تولید محتواهای آموزشی مورد نظر دبیرخانه کشوری در استودیو آوای مدرسه بیان کرد: تولید ۱۰۳ کلیپ آموزشی در درس علوم سوم ابتدایی و ۶۰ کلیپ آموزشی در دروس تخصصی متوسطه اول و دوم دبیرخانه های کشوری از دیگر فعالیت های استودیو آوای مدرسه در تولید محتواهای الکترونیکی است.

مودت در عین حال با بیان اینکه کانال آپارات اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان نیز برای انتشار محتواهای آموزشی راه اندازی شده است، افزود: این کانال دارای بیش از نیم میلیون بازدید کننده است و در این کانال تا کنون ۱۴۰۶ کلیپ آموزشی انتشار یافته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان یادآور شد: گسترش عدالت آموزشی، فراهم آوردن بسترهای مناسبت برای استفاده دانش آموزان از تدریس دبیران برتر استانی و ایجاد پویش نهضت آموزش مجازی در استان خوزستان از دیگر اهداف راه اندازی استودیو آوای مدرسه در آموزش و پرورش استان خوزستان است.