کد خبر : 104576

ربیعی استفاده از ماسک، پوشیدن دستکش و حفظ فاصله فیزیکی به عنوان سه اصل خرید از میدان میوه و تره بار عنوان کرد و خواستار رعایت این اصول و استفاده از ساعات خلوت برای خرید، توسط شهروندان شد.

به گزارش پایگاه خبری خوز ۲۴ از اهواز، بابک ربیعی امروز سه شنبه(۳۰ مهرماه) ، ضمن تاکید بر ضد عفونی کردن روزانه و مستمر میدان میوه و تره بار الغدیر اهواز و کنترل دمای بدن کارگران و مشتریان این مرکز، اظهار کرد: با تمام دشواری‌های موجود، در کنترل گسترش ویروس کرونا در بین کارکنان و کارگران میدان الغدیر و بازارهای میوه و تره‌بار تلاش کرده ایم و این روند را با جدیت و دقت ادامه خواهیم داد.

وی به موضوع حضور روزانه انبوه شهروندان در میدان و بازارچه های محله ای میوه و تره بار برای خرید ارزاق و مایحتاج مورد نیاز خود اشاره و اظهار کرد: اگر چه کارگران غرفه‌ها با ماسک و دستکش برای کمک به مراجعه‌کنندگان حضور دارند اما با توجه به اینکه عموماً مشتریان تمایل دارند خودشان محصولات مورد نظرشان را دستچین کنند، به آنان توصیه می‌کنیم حتماً با ماسک و دستکش در این مراکز حضور یابند.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اهواز با اشاره به اینکه توصیه‌های بهداشتی از طریق بنرها و پوسترهای آموزشی به‌طور مرتب به شهروندان یادآوری و رعایت آن تاکید می‌شود، ادامه داد: با وجود آنکه سازمان مدیریت میادین شهرداری اهواز به منظور رعایت فاصله‌گذاری، نسبت به خط‌ کشی و علامت‌گذاری میادین میوه و تره‌بار اقدام کرده، اما تحقق این امر نیازمند همکاری مراجعه‌کنندگان است.

وی با تاکید بر رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی ستاد استانی مقابله با کرونا در میدان میوه و تره بار الغدیر، خاطرنشان کرد: امیدواریم با همراهی بیش از پیش شهروندان در رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک و دستکش و حفظ فاصله فیزیکی با کمترین آسیب از پاندمی کرونا عبور کنیم.

ربیعی با نام بردن از «استفاده از ماسک»، «پوشیدن دستکش» و «حفظ فاصله فیزیکی» به عنوان سه اصل خرید از میدان میوه و تره بار، خواستار رعایت این اصول توسط شهروندان شد و عنوان کرد: با توجه فعالیت میادین و بازارهای میوه و تره بار در بیشتر ساعات روز، محصولات مورد نیاز شهروندان به راحتی تامین می‌شود، از مراجعه‌کنندگان درخواست می‌کنیم ساعت‌های خلوت‌تری را برای حضور در این مراکز انتخاب کنند.

او با تاکید بر اینکه گسترش ویروس کرونا تاثیر جدی بر خدمت‌رسانی میادین میوه و تره بار نداشته و حتی خدمات این مراکز را مضاعف کرده است، افزود: اگر چه برای حفظ و تامین سلامتی شهروندان و کارکنان میدان میوه و تره بار، از اسفندماه سال گذشته مجموعه اقداماتی را در چارچوب رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد استانی مقابله با کرونا، انجام داده‌ایم اما با به‌کارگیری همه امکانات و ظرفیت و تمام توان خود تلاش کرده‌ایم تا هیچ‌گونه وقفه‌ای در ارائه خدمات و توسعه کمی بازارهای میوه و تره بار پیش نیاید.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اهواز در ادامه با اشاره به اینکه اعتقاد داریم اعتماد شهروندان به سازمان مدیریت میادین شهرداری اهواز، بزرگ‌ترین سرمایه این سازمان است، اظهار کرد: برای حفظ و ارتقاء این سرمایه، نظارت‌ها بر عملکرد میدان الغدیر و بازارهای میوه و تره بار افزایش می‌یابد و با هرگونه تخلف احتمالی بدون اغماض برخورد می‌شود.

وی با تاکید بر نقش حمایتی سازمان مدیریت میادین شهرداری اهواز از اقتصاد خانواده‌ها از یک سو و تولیدکنندگان از سوی دیگر، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا با توسعه کمی بازارهای میوه و تره بار و افزایش تنوع خدمات، شهروندان در کوتاه‌ترین زمان و با مناسب‌ترین قیمت ممکن، به بیشترین خدمات مورد نیاز خود در خصوص تامین مایحتاج روزانه دسترسی داشته باشند.

ربیعی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: به کارکنان و غرفه داران میدان میوه و تره بار تاکید کردیم در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط شهروندان، خدماتی ارائه داده نشود و بدون کوچکترین تردید به رعایت دستورالعمل های ستاد استانی مقابله با کرونا توجه داشته باشند.