کد خبر : 104456

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام احمد مروی امشب در مراسم خطبه خوانی در حرم مطهر رضوی با اشاره به فضیلت بسیار زیاد زیارت امام رضا (ع)، گفت: پدر امام رضا فرموده بودن کسی که امام رضا (ع) را زیارت کند و شبی در حرم ایشان بیتوته کند همانند کسی است که خدا را در […]به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام احمد مروی امشب در مراسم خطبه خوانی در حرم مطهر رضوی با اشاره به فضیلت بسیار زیاد زیارت امام رضا (ع)، گفت: پدر امام رضا فرموده بودن کسی که امام رضا (ع) را زیارت کند و شبی در حرم ایشان بیتوته کند همانند کسی است که خدا را در عرش زیارت کرده است و چیزی بالاتر و با فضیلت‌تر از این نیست.

تولیت آستان قدس رضوی، بیان کرد: باید خدا را برای چنین پیشوایان و رهبرانی شاکر باشیم و سخنان آن‌ها را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم، ائمه دعوت‌کننده به سوی رضایت و خشنودی خدا هستند.

وی، افزود: امام صادق (ع) می‌فرمایند، مومن باید یک سنتی از خدا، نبی و ولی خدا را دارا باشد. ائمه در برابر سختی‌ها و مشکلات صبر داشتند، محور امامت حول محور صبر قرار گرفته است، صبر ریشه رساندن انسان به خدا است تا جایی که تمام عالم در برابر قبضه قدرت او قرار گیرد.

حجت الاسلام مروی در ادامه، گفت: همه عالم در برابر انسان صابر خوار و ذلیل است و انسان صابر به جایی می‌رسد که حتی بهشت هم در برابر او جلوه‌ای ندارد و فقط رضایت پروردگار است که می‌تواند او را خشنود کند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه ائمه جلوه‌های باشکوهی از صبر بودند، اظهار کرد: انسان صبور کسی است که در برابر تمایلات و نفسانیات دنیوی مقاومت می‌کند، طوری که اگر همه افراد جامعه به دنبال زراندوزی و فساد بودند او خود را نگه دارد و به هر مالی دست‌اندازی نکند. امام رضا (ع) با صبر نقشه مامون را از بین برد.

وی، افزود: منظور از داشتن صبر بی تفاوتی و بی انگیزگی نیست، ملت صبور حاضر به پذیرفتن طاغوت نیست، افرادی که خفت را می‌پذیرند صبور نیستند. وعده قرآن به صبرپیشگی است، هرکس که تقوای الهی پیشه کند، کید و مکر دشمنان به او نمی‌رسد.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه ذهن و قلب میلیون‌ها نفر در حرم مطهر رضوی است و از اینکه نمی‌توانند در این مناسبت‌ها در حرم مطهر رضوی هستند، بسیار ناراحت هستند، از همین تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه ذهن و قلب میلیون‌ها نفر در حرم مطهر رضوی است و از اینکه نمی‌توانند در این مناسبت‌ها در حرم مطهر رضوی هستند، بسیار ناراحت هستند، امام هشتم (ع) از شما می‌خواهیم با نظر لطف و رافت خود این بلا را از سرزمین ما کم کنید. از همین‌رو از امام هشتم (ع) می‌خواهیم با نظر لطف و رافت خود این بلا را از سرزمین ما کم کنند.منبع: مهر