کد خبر : 104405

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از میدل ایست مانیتور، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه می‌گوید کشورش هرگز واقعاً به ترکیه به چشم یک متحد راهبردی نگاه نکرده و آنکارا فقط یک شریک نزدیک است. وی در ادامه به مواضع متضاد دو کشور در بحران‌های منطقه‌ای طی سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: (برای مثال) […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از میدل ایست مانیتور، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه می‌گوید کشورش هرگز واقعاً به ترکیه به چشم یک متحد راهبردی نگاه نکرده و آنکارا فقط یک شریک نزدیک است.

وی در ادامه به مواضع متضاد دو کشور در بحران‌های منطقه‌ای طی سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: (برای مثال) با موضع ترکیه و جمهوری آذربایجان (در باب مناقشه قره‌باغ) موافق نیستیم و فکر نمی‌کنیم راه‌حل نظامی جایز باشد.

به گزارش مهر، روسیه در مقام همسایه و همچنین به عنوان یکی از رؤسای گروه مینسک، از آغاز دور جدید تنش‌ها میان باکو-ایروان بر سر حق مالکیت قره‌باغ، سعی کرد تا در مقام میانجی، طرفین را به آرامش دعوت کند.

حتی جمعه گذشته، در مسکو، لاوروف میزبان همتایان خود از آذربایجان و ارمنستان بود و طرفین موفق به حصول آتش‌بسی هرچند شکننده شدند.منبع: مهر