کد خبر : 104355

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز چهارشنبه در نشست مشترک با لوئیجی دی‌مایو همتای ایتالیایی‌خود در خصوص نشست طرفین درگیریِ لیبی در ژنو گفت: پس از نشست قاهره تدارکات لازم برای برگزاری این نشست ادامه دارد. حرکت در این جهت بسیار مهم است. وزیر خارجه روسیه […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز چهارشنبه در نشست مشترک با لوئیجی دی‌مایو همتای ایتالیایی‌خود در خصوص نشست طرفین درگیریِ لیبی در ژنو گفت: پس از نشست قاهره تدارکات لازم برای برگزاری این نشست ادامه دارد. حرکت در این جهت بسیار مهم است.

وزیر خارجه روسیه با تاکید بر ضرورت اجرای تصمیمات شورای امنیت درباره لیبی ادامه داد: تمامی تلاش‌هایمان برای اجرای این تصمیمات است. میانجیگران نیز برای تسهیل این روند تلاش می‌کنند. هدف ما حضور تمامی طرف‌ها در لیبی در این روند و ایجاد توازن بین منافع مناطق مختلف این کشور است.

وی در رابطه با موضع اتحادیه اروپا در رابطه با مرگ الکسی نوالنی از منتقدان دولت روسیه گفت: مطالبه اتحادیه اروپا مشخص نیست. اقدامات اتحادیه اروپا بی پاسخ نخواهد ماند.منبع: مهر