کد خبر : 103845

به گزارش خبرگزاری مهر، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از دستیابی به سرنخ‌های مهمی درباره حملات راکتی به منطقه سبز بغداد خبر داد. بر اساس این گزارش، سرتیپ یحیی رسول اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق به سرنخ های مهمی در باره عاملان شلیک راکت به منطقه امنیتی سبز بغداد دست یافته اند. سخنگوی […]به گزارش خبرگزاری مهر، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از دستیابی به سرنخ‌های مهمی درباره حملات راکتی به منطقه سبز بغداد خبر داد.

بر اساس این گزارش، سرتیپ یحیی رسول اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق به سرنخ های مهمی در باره عاملان شلیک راکت به منطقه امنیتی سبز بغداد دست یافته اند.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق همچنین از دستور «مصطفی الکاظمی» برای تشکیل کمیته های تحقیقی به منظور شناسایی و معرفی عاملان شلیک موشک به سوی منطقه سبز امنیتی بغداد و شهروندان غیرنظامی خبر داد.

یحیی رسول همچنین اظهار داشت که عملیات اجرای قانون، اعمال اقتدار دولت و کنترل سلاح بی ضابطه ادامه دارد و تا زمان پایان درگیری های عشایری و با هماهنگی عشایر اصیل عراقی تداوم خواهد داشت.

وی افزود: اکنون زمان تامین امنیت مراسم اربعین امام حسین (ع) است و بخش های مختلف نیروهای امنیتی باید امنیت مسیرهای پیاده روی زائران را تامین کنند.

رسول درباره عملیات امنیتی پیشگیرانه علیه داعش و عناصر باقی مانده آن در عراق به مناطق مورد مناقشه بین دولت منطقه کردستان عراق با دولت مرکزی اشاره کرد و گفت: برخی مناطق هنوز خالی از حضور نیروهای پیشمرگه یا نیروهای دولت عراق است و در این مناطق بقایای گروهک داعش فعالیت می‌کنند.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در عین حال افزود که به همین دلیل یک عملیات پیشدستانه و منحصر به فرد در آنجا لازم است و کمیته‌های مشترک میان دولت فدرال و وزارت پیشمرگه درصدد رفع موانع و مشکلات در این خصوص هستند.منبع: مهر