کد خبر : 103951

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: خدا خواسته است که روز اربعین یک روز زنده‌ای در تاریخ باشد. کربلا یک مثل بزرگ تاریخی است که برای همیشه زنده است. روز اربعین یادآور اولین زیارت حسین بن علی (ع) است. روحانی تاکید کرد: مردم […]به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: خدا خواسته است که روز اربعین یک روز زنده‌ای در تاریخ باشد. کربلا یک مثل بزرگ تاریخی است که برای همیشه زنده است. روز اربعین یادآور اولین زیارت حسین بن علی (ع) است.

روحانی تاکید کرد: مردم در سال‌های گذشته با عشق و اشتیاق خودشان را برای راهپیمایی اربعین آماده می‌کردند و امسال هم می‌خواستند در این مراسم شرکت کنند اما در این شرایط ترکیب عقل و عشق است. عقل به ما می‌گوید که باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

وی افزود: رهبر ناقلاب به عنوان آموزگار ما در این میدان، تنها در حسینیه می‌نشینند و زیارت اربعین را گوش می‌دهند. امیدوارم امسال با شور و حزن بیشتر زیارت اربعین را بخوانند و از خدا بخواهند گشایشی برای سلامت مردم و عبور از این بیماری پیش بیاید.

ادامه دارد…منبع: مهر