کد خبر : 103890

حسن کریمی، در گفتگو با خبرنگار مهر، به روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: ۱۵ اسفند ۹۸ بود که به ما اطلاع داده شد وضعیت آسایشگاه کهریزک به لحاظ درگیری با ویروس کرونا نگران کننده است. از همین رو، دو تیم از دانشگاه علوم پزشکی تهران، برای بررسی موضوع به این […]حسن کریمی، در گفتگو با خبرنگار مهر، به روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: ۱۵ اسفند ۹۸ بود که به ما اطلاع داده شد وضعیت آسایشگاه کهریزک به لحاظ درگیری با ویروس کرونا نگران کننده است. از همین رو، دو تیم از دانشگاه علوم پزشکی تهران، برای بررسی موضوع به این آسایشگاه اعزام شدند.

وی با اشاره به چالش‌های این آسایشگاه در مواجهه با ویروس کرونا، افزود: نکته قابل توجه در این آسایشگاه، وجود افراد سالمند بود که از مشکلات جسمی و حرکتی رنج می‌برند و آمدن این بیماری هم، بر شدت مشکلات آنها افزوده بود.

کریمی تاکید کرد: مهم‌ترین اقدام ما بعد از بررسی شرایط آسایشگاه، دستور دو هفته قرنطینه بود. یعنی، رفت و آمدها را به داخل آسایشگاه را ممنوع کردیم و بازرسان بهداشت محیط، تمام مواد غذایی را کنترل می‌کردند.

وی ادامه داد: این قرنطینه دو هفته‌ای شامل پرسنل هم بود و در نهایت باعث شد بیماری را تحت کنترل در بیاوریم. به طوری که وضعیت آسایشگاه کهریزک در مقایسه با مرگ و میر سالمندان بر اثر کرونا در سایر کشورها، به مراتب بهتر و کمتر بود.منبع: مهر