کد خبر : 103804

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، «برهم صالح» رئیس جمهور عراق و «ایرج مسجدی» سفیر ایران در بغداد با یکدیگر دیدار کردند. بر اساس این گزارش، دفتر ریاست جمهوری عراق پس از این دیدار بیانیه‌ای را درباره جزئیات آن منتشر کرد. در این بیانیه آمده است: در دیدار میان صالح و مسجدی […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، «برهم صالح» رئیس جمهور عراق و «ایرج مسجدی» سفیر ایران در بغداد با یکدیگر دیدار کردند.

بر اساس این گزارش، دفتر ریاست جمهوری عراق پس از این دیدار بیانیه‌ای را درباره جزئیات آن منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است: در دیدار میان صالح و مسجدی در خصوص آخرین تحولات عراق و چشم اندازهای روابط دوجانبه تهران و بغداد گفتگو شد.

در این بیانیه تصریح شده است: در دیدار مذکور دو طرف بر لزوم حمایت از اقدامات دولت بغداد در راستای حفاظت و حراست از اماکن و مراکز دیپلماتیک تأکید کردند.

دفتر ریاست جمهوری عراق در بیانیه خود آورده است: در این دیدار درباره اهمیت کاهش تنش‌ها در منطقه و حاکمیت قانون در عراق بحث و تبادل نظر شد.

در این بیانیه همچنین تأکید شده است: مسجدی تأکید کرد که ایران از ثبات عراق حمایت می‌کند و به دنبال تقویت روابط خود با بغداد در عرصه‌های مختلف اجتماعی و اقتصادی است.منبع: مهر