کد خبر : 103953

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورو نیوز، دیوان دادگستری اتحادیه اروپا با صدور حکمی رای دادگاه اداری اتحادیه اروپا مبنی بر رد درخواست بانک رفاه کارگران ایران برای جبران خسارات وارده به این بانک به دلیل محدودیت‌های ایجاد شده علیه فعالیت‌های آن را تایید کرد. بانک رفاه از عالی‌ترین مرجع دادگستری اتحادیه اروپا […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورو نیوز، دیوان دادگستری اتحادیه اروپا با صدور حکمی رای دادگاه اداری اتحادیه اروپا مبنی بر رد درخواست بانک رفاه کارگران ایران برای جبران خسارات وارده به این بانک به دلیل محدودیت‌های ایجاد شده علیه فعالیت‌های آن را تایید کرد.

بانک رفاه از عالی‌ترین مرجع دادگستری اتحادیه اروپا خواسته بود تا ضمن رد حکم (قرار) عدم صلاحیت دادگاه اداری اتحادیه اروپا، این مرجع قضایی را وادار به پذیرش درخواست پرداخت خسارت و ضرر و زیان به خواهان کند.

در همین رابطه روز گذشته دیوان دادگستری اروپا با صدور حکمی ضمن رد این فرجام خواهی اعلام کرد که مرجع بدوی (دادگاه اداری اتحادیه اروپا) صلاحیت رسیدگی به ادعای جبران خسارت ناشی از تصمیم‌های اتحادیه اروپا در چارچوب سیاست مشترک امنیتی و خارجی، موضوع ماده ۲۹ معاهده اتحادیه اروپا را داشته است.

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا اعلام کرده که اتحادیه اروپا ملزم به پرداخت خسارت و جبران ضرر و زیان این بانک نیست.منبع: مهر