کد خبر : 103709

به گزارش خبرنگار مهر، سردار «عزیزاله ملکی» فرمانده انتظامی گیلان امروز (پنجشنبه) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در پی گزارش مردمی به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ مبنی بر وقوع درگیری و نزاع دسته جمعی توسط تعدادی از اراذل و اوباش در ساعت ۰۱:۴۵ روز سه شنبه، اظهار کرد: بلافاصله با حضور عوامل پلیس […]به گزارش خبرنگار مهر، سردار «عزیزاله ملکی» فرمانده انتظامی گیلان امروز (پنجشنبه) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در پی گزارش مردمی به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ مبنی بر وقوع درگیری و نزاع دسته جمعی توسط تعدادی از اراذل و اوباش در ساعت ۰۱:۴۵ روز سه شنبه، اظهار کرد: بلافاصله با حضور عوامل پلیس در صحنه مراتب شناسایی و دستگیری مسببین این درگیری در دستورکار یگان‌های عملیاتی پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه صبح همان روز در ادامه بررسی‌ها یک نفر از عاملان اصلی این نزاع که در محور لشت نشا به کوچصفهان در حال تردد با خودرو شخصی شناسایی شد، افزود: وی در حین فرار از دست مأموران با اصابت گلوله پلیس دستگیر و خودروی وی نیز توقیف شد.

سردار ملکی با اشاره به اینکه در ادامه بررسی‌ها، تعداد سه نفر دیگر از این اراذل و اوباش طی عملیات غافلگیرانه پلیس در شهر رشت دستگیر شدند، گفت: افزود: سایر متهمان اصلی که پس از انجام شرارت، شهر رشت را به مقصد استان البرز ترک کرده و به صورت مخفیانه قصد خروج از کشور را داشتند با اشرافیت اطلاعاتی پلیس طی اعزام تیم‌های عملیاتی به استان البرز امروز طی یک عملیات غافلگیرانه در داخل یک دستگاه خودرو پراید شناسایی و دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در بازرسی از خودروی آنها تعدادی سلاح سرد شامل قمه، قداره و چاقو از آنها کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی گیلان با تاکید بر اینکه امنیت مردم خط قرمز پلیس است و با مخلان نظم و امنیت به شدیدترین وجه برخورد خواهد شد، بیان کرد: پلیس و دستگاه قضائی مصمم هستند با شدت هرچه بیشتر با مخلان امنیت عمومی برخورد کنند.

وی با اشاره به رضایت مردم از عملکرد مقتدرانه پلیس در برخورد با هنجارشکنان، خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت برخورد با هرگونه مزاحمت از سوی اراذل و اوباش با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس بگیرند.

فرمانده انتظامی گیلان تصریح کرد: پلیس در هر شرایطی اجازه عرض اندام و قدرت‌نمایی به اراذل و اوباش و مخلان آسایش مردم را نداده و با اقتدار کامل با آنها برخورد خواهد کرد.

لازم به ذکر است؛ عاملان اصلی شرارت و درگیری بیمارستان «پورسینا» پس از دستگیری توسط پلیس، ظهر امروز برابر دستور قضائی در محل شرارت خود و در ملأ عام دورگردانی شدند.منبع: مهر