کد خبر : 103685

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، گزارش برخی از رسانه‌های محلی اقلیم کردستان عراق حاکی از آن است که شامگاه چهارشنبه سه فروند راکت به مجاورت پایگاه نیروهای ائتلاف ادعایی آمریکا علیه داعش در شهر اربیل برخورد کرده است. این رسانه‌های محلی گزارش می‌دهند که سامانه‌های پدافند هوایی و ضد موشکی پاتریوت این […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، گزارش برخی از رسانه‌های محلی اقلیم کردستان عراق حاکی از آن است که شامگاه چهارشنبه سه فروند راکت به مجاورت پایگاه نیروهای ائتلاف ادعایی آمریکا علیه داعش در شهر اربیل برخورد کرده است.

این رسانه‌های محلی گزارش می‌دهند که سامانه‌های پدافند هوایی و ضد موشکی پاتریوت این حمله راکتی را دفع کردند.

بنا به گزارش این رسانه‌ها، یکی از راکتهای شلیک شده در نزدیکی دفتر مرکزی یک حزب اپوزیسیون و یکی دیگر از راکتها در یک روستای مجاور سقوط کردند.

السومریه نیوز نیز شامگاه چهارشنبه در گزارشی با تأیید خبر اصابت سه فروند راکت به مجاورت پایگاه نظامی آمریکا در اربیل کردستان عراق، از دفع این حمله راکتی توسط سامانه پدافند هوایی پاتریوت خبر داد.

این در حالی است که روز سه شنبه، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق اظهار داشت که شماری از کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا، به طور رسمی در حال بررسی امکان تعطیلی سفارتخانه‌های خود در بغداد در صورت تداوم حملات راکتی هستند.

پیش از این، روزنامه وال استریت ژورنال نیز گزارش داد که آمریکا به دلیل مکان بالقوه خطرناک سفارتخانه خود در منطقه سبز بغداد، در حال برنامه ریزی برای بستن سفارت خود در عراق ظرف چند ماه آینده است.منبع: مهر