کد خبر : 104244

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «الکساندر گرینکویچ» معاون مرکز آشتی برای سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که گروههای تروریستی مورد حمایت ترکیه تاکنون ۱۵ بار استان ادلب در سوریه را هدف حملات خود قرار دادند. وی در این باره گفت: «ما در مناطق […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «الکساندر گرینکویچ» معاون مرکز آشتی برای سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که گروههای تروریستی مورد حمایت ترکیه تاکنون ۱۵ بار استان ادلب در سوریه را هدف حملات خود قرار دادند.

وی در این باره گفت: «ما در مناطق کاهش تنش ادلب ۱۵ مورد گلوله باران از جانب مواضع تروریست‌های النصره ثبت کرده ایم».

ارتش روسیه همچنین تصریح کرد که ظرف ۲۴ ساعت گذشته از جانب این گروههای مسلح و مورد حمایت ترکیه هیچ گونه گلوله بارانی صورت نگرفته است.

بنا به اعلام مرکز آشتی سوریه، گروههای تروریستی همچنین مناطقی در استان حلب را هدف قرار می‌دهند. کمیسیون مشترک ترکیه و روسیه برای نظارت بر اجرای توافق آتش بس در سوریه نیز به تازگی موارد متعددی از نقض آتش بس در استان‌های لاذقیه، حلب و حماء را ثبت کرده است.

شایان ذکر است که استان ادلب همچنان یکی از آخرین سنگرهای تروریست‌ها و گروههای شبه نظامی معارض در سوریه است که بخش اعظمی از آن در کنترل تروریست‌های وابسته به گروه تحریر الشام (که در گذشته جبهه النصره خوانده می‌شد) قرار دارد.منبع: مهر