کد خبر : 104052

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، منابع آگاه از توافق روسیه و آمریکا بر روی اصول اولیه تداوم کاهش تسلیحات هسته‌ای دو کشور خبر می‌دهند. البته هنوز مشخص نیست این توافق اولیه به تمدید پیمان استارت نو که تنها پیمان هسته‌ای باقی مانده میان مسکو-واشنگتن است؛ منجر خواهد شد یا خیر. با این […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، منابع آگاه از توافق روسیه و آمریکا بر روی اصول اولیه تداوم کاهش تسلیحات هسته‌ای دو کشور خبر می‌دهند.

البته هنوز مشخص نیست این توافق اولیه به تمدید پیمان استارت نو که تنها پیمان هسته‌ای باقی مانده میان مسکو-واشنگتن است؛ منجر خواهد شد یا خیر.

با این حال، انتظار می‌رود تا قبل از برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ در تاریخ ۱۳ آبان، توافق اولیه دو کشور علنی شود- اقدامی که به کارزار دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برای تمدید حضور در کاخ سفید کمک خواهد کرد.

به گزارش مهر، آمریکا پیشتر مدعی شده بود که استارت نو جوابگوی واقعیت‌های دنیای امروز نیست و باید با الحاق چین به میز مذاکره، به پیمانی سه‌جانبه تغییر پیدا کند اما در مواجهه با مخالفت پکن، از موضع اولیه خود کوتاه آمد و مدعی شد که فعلاً با روسیه در باب تمدید این پیمان مذاکراتی را در پیش می‌گیرد و امیدوار است که چین هم در مراحل بعدی به آنها ملحق شود.منبع: مهر