کد خبر : 103718

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدصالح جوکار اظهار داشت: در تحولات منطقه غرب آسیا شاهد آن هستیم که آمریکا و متحدانش در سطح منطقه در بن بست سیاسی گرفتار شده‌اند و ذخایر تفکر راهبردی آنان در برابر انقلاب اسلامی رو به پایان است و اراده جبهه مقاومت بر آن است که منطقه را از لوث وجود […]به گزارش خبرگزاری مهر، محمدصالح جوکار اظهار داشت: در تحولات منطقه غرب آسیا شاهد آن هستیم که آمریکا و متحدانش در سطح منطقه در بن بست سیاسی گرفتار شده‌اند و ذخایر تفکر راهبردی آنان در برابر انقلاب اسلامی رو به پایان است و اراده جبهه مقاومت بر آن است که منطقه را از لوث وجود نیروی‌های متجاوز تروریست آمریکا پاکسازی کند و این جبهه قدرتمند امروز در جوار دیوارهای بتنی رژیم صهیونیستی صف آرایی کرده است.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با بیان اینکه که دشمن به وحشت افتاده است، ادامه داد: باید گفت چنین تحریم‌هایی نمی‌تواند به عزم و اراده ملت بزرگ ایران خللی وارد کند چه برسد که آرزوی آمریکا در تسلیم این ملت برآورده شود و این بار نیز با مقاومت فعال ملت افول سیاسی آمریکا را به رخ سردمداران مستکبر آن خواهیم کشید.

وی بیان کرد: در شرایط فعلی کشور که متأسفانه مردم درگیر و دار رفع نیازهای اولیه زندگی خود و در زیر بار فشارهای اقتصادی ایام سختی را می‌گذرانند مگر می‌شود در تریبون مجلس حاضر شد و از این دردها سخن نگفت؟ هر چند ممکن است عده‌ای از مسئولین آزرده خاطر شوند اما کافی است همین افراد از حلقه‌های پیچیدگی که خود را در آن محبوس کرده‌اند و از پشت میزها به میان مردم بیایند تا ببینند مردم با لحنی به مراتب تندتر مطالبات خود را فریاد می‌زنند.

جوکار اظهار داشت: امروز خواسته اصلی ملت از مجلس انقلابی پیگیری مطالبات مردم، اقدامات قانونمند و نظارت دقیق جهت رفع مشکلات اقتصادی است. چرا که مردمی بودن و انقلابی بودن مجلس و نه در گفتارها که در عملکرد مدبرانه و به دور از کشمکش‌های بی اساس و سیاسی معنا می‌یابد.

این نماینده مجلس بیان کرد: امروز مسائل مشکل سازی مانند اوضاع معیشت، بی ثباتی در بازار، به ویژه در اقلام ضروری و مایحتاج زندگی مردم، عدم امنیت در بازار کار و سرمایه، افزایش سرسام آور قیمت‌ها و رشد افسار گسیخته ی تورم، گسترش فقر و بروز معضلات اجتماعی حاصل از آن و مسائلی از این دست، که کاملاً در جامعه نمود پیدا کرده است باعث شده امید و انگیزه در مردم آسیب ببیند به گونه‌ای که متأسفانه عملاً شاهد بلاتکلیف بودن مردم و کارآفرینان در برنامه ریزی برای اقداماتی همچون سرمایه گذاری و اشتغال هستیم.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس مطرح کرد: نمونه بارز این بی ثباتی‌ها و عدم امنیت در حوزه سرمایه گذاری را می‌توان در وضعیت بورس مشاهده کرد، اوضاعی که از سویی با شعار حمایت دولت از بورس، مردم را به سرمایه گذاری در این عرصه تشویق می‌کند و از سوی دیگر، با سو تدبیر و وعده‌های عجیبی، مثل گشایش اقتصادی، سرمایه و اعتماد مردم را به باد می‌دهد.

وی گفت: کاهش ارزش پول ملی و افزایش بی سابقه قیمت ارز، سکه، طلا و تاثیراث واضح آن بر کاهش قدرت خرید و به تبع آن کوچک‌تر شدن سفره مردم نیز، سند روشنی بر عدم برنامه ریزی دقیق در عرصه اقتصاد است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اینکه مردم ببینند برخی صاحب منصبان، مطلع شدن از مشکلات را به صبح جمعه، حل بحران‌ها را به شنبه، و بهبود شرایط اقتصادی را به دوشنبه موکول می‌کنند درد آنها را دو چندان می‌کند! اما آنچه باید به عنوان مسئله‌ای مهم، مدنظر باشد، این است که برخلاف برخی اظهار نظرها عامل این مشکلات در کشور، بیشتر از آنکه موضوعاتی مثل تحریم و فشارهای خارجی باشد سو تدبیر، فقدان برنامه ریزی های واقع بینانه، و عدم اقدام و عمل مؤثر است.

جوکار گفت: بی توجهی جدی به اهداف برنامه ششم توسعه و عدم تحقق موارد مهمی از این برنامه یکی از عوامل اصلی ایجاد شرایط کنونی کشور است.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: دولت باید پاسخگو باشد که در شرایطی که بعضاً هزینه‌های درمان برای مردم از درد بیماری جانکاه‌تر شده، چه اقدام مؤثری جهت پوشش بیمه سلامت انجام شده است. آیا انجام تکلیف محوله در برنامه ششم در حوزه تسهیل فضای کسب و کار و رفع مانع تولید ارتباطی با تحریم دارد، آیا اصلاح ساختار بانکی و مالیاتی کشور، جلوگیری از واردات بی رویه کالا و حمایت از تولیدکنندگان نظارت و ثبات در بازار خودرو ساخت مسکن و تأمین مایحتاج اولیه مردم هم نیازمند مذاکره با طرف‌های خارجی است. آیا احراز اهلیت افراد در تخصیص ارز دولتی و جلوگیری تاراج اموال مردم به دست نا اهلان و دست قطع آنان از سر سفره مردم و یا ممانعت از جولان آقا زاده‌های رانت خوار در مقابل چشم جوانان ارتباطی با تحریم‌ها دارد؟منبع: مهر