کد خبر : 104193

خبرگزاری مهر -گروه بین الملل: نشریه پالیتیکو در گزارشی اعلام کرد که دفتر کارکنان کاخ سفید در حال بررسی طرح درخواست از تقریباً تمامی منصوبین سیاسی دولت کنونی مبنی بر تنظیم و ارائه استعفانامه‌هایشان است. بر اساس اعلام ۲ مقام ارشد دولت ترامپ، دفتر کارکنان کاخ سفید در گامِ بعد بر آن است تا تصمیم […]


خبرگزاری مهر -گروه بین الملل: نشریه پالیتیکو در گزارشی اعلام کرد که دفتر کارکنان کاخ سفید در حال بررسی طرح درخواست از تقریباً تمامی منصوبین سیاسی دولت کنونی مبنی بر تنظیم و ارائه استعفانامه‌هایشان است.

بر اساس اعلام ۲ مقام ارشد دولت ترامپ، دفتر کارکنان کاخ سفید در گامِ بعد بر آن است تا تصمیم بگیرد کدام‌یک از استعفانامه‌ها را پذیرفته و کدام را رد کند؛ با این کار بیشترین میزان انعطاف به ترامپ برای مهره‌چینی دولت احتمالی دومش در صورت پیروزی در انتخابات، داده خواهد شد.

یکی از این پرسنل کاخ سفید که نخواست نامش فاش شود، در این باره گفت: این راه نادرستی برای رفتار با کسانی است که به این دولت (ترامپ) پیوسته‌اند و نام و اعتبار خود را خدشه دار کرده‌اند این راهِ نادرستی برای رفتار با کسانی است که به این دولت (ترامپ) پیوسته‌اند و نام و اعتبار خود را خدشه‌دار کرده‌ان.

به گزارش خبرنگار مهر، شواهد متعددی در خصوص دلایل این رویداد وجود دارد که عبارتند از:

* انتقادات گسترده آمریکایی‌ها از مردم در ایالت‌های مختلف تا مقامات هر دو حزب سیاسی در این کشور به نحوه مدیریت کرونا توسط ترامپ به ویژه پس از ابتلای خود او به کووید- ۱۹.

* شکست تلاش‌های وی در خصوص اِعمال محدودیت در شیوه جمع آوری آرای پستی در ایالت تعیین کننده پنسیلوانیا با حکم دادگاه.

* فاصله دو رقمی پرزیدنت در افکارسنجی های انجام شده از سوی اغلب رسانه‌ها نسبت به بایدن رقیب دموکراتش.

* لغو دومین مناظره میان نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا در ۱۵ اکتبر در شهر میامی ایالت فلوریدا پس از امتناع ترامپ از حضور در مناظره به بهانه مجازی بودن آن.

* طرح تشکیل کمیته‌ای برای تصمیم گیری در خصوص انتقال اختیارات ریاست جمهوری و سلب صلاحیت از وی در مواجهه با ابتلای ترامپ به کرونا.

* ابراز نگرانی «تد کروز» سناتور جمهوریخواه ایالت تگزاس از احتمال باخت دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ و توصیف این رویداد با عناوینی از قبیل «رسوایی بزرگ» و «حمام خونی در ابعاد واترگیت».

به هر حال آنچه می‌توان گفت این است که شواهد نشان از این واقعیت دارد که پاکسازی اخیر در کاخ‌سفید یا حرکتی نمایشی و انتخاباتی است تا وانمود کند رئیس جمهور فعلی آمریکا از پیروزی در دوئل سوم نوامبر ۲۰۲۰ مطمئن است و از هم اکنون به فکر مهره‌چینی است و یا از استیصال وی و آگاهی او از آنچنان شکست سنگینی حکایت دارد که وی را مجبور کرده است تا با فرار رو به جلو خود را به آینده‌ای هر چند تاریک و مبهم امیدوار جلوه دهد.منبع: مهر