کد خبر : 103438

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد امروز پنجشنبه اعلام کرد که آمریکا از نشست شورای امنیت که برای تحکیم همکاری کشورها در مقابله با همه گیری ویروس کرونا تشکیل شده بود، برای متهم کردن سازمان جهانی بهداشت و چین سو استفاده کرد. بر […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد امروز پنجشنبه اعلام کرد که آمریکا از نشست شورای امنیت که برای تحکیم همکاری کشورها در مقابله با همه گیری ویروس کرونا تشکیل شده بود، برای متهم کردن سازمان جهانی بهداشت و چین سو استفاده کرد.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، در نشست شورای امنیت، وزرای امور خارجه چین و روسیه و نمایندگان دیگر کشورها از تلاش‌های سازمان ملل متحد و سازمان جهانی بهداشت در مبارزه با ویروس کرونا حمایت کردند و همگان را به تقویت هماهنگی بین‌المللی برای پیروزی بر کرونا فراخواندند.

اما کلی کرافت نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد در این نشست گفت: رفتار اعضای شورای امنیت باعث شرمندگی می‌شود که تصمیم گرفتند توجه خود را به صدور بیانیه‌های سیاسی متمرکز کنند، نه به مسأله اصلی.

وی در ادامه ادعا کرد: سازمان جهانی بهداشت طی سالیان طولانی مرکز علمی عاری از سیاست بود؛ اما امروز این اعتبار به کلی خدشه‌دار شده است؛ آن‌هم به این دلیل که این سازمان به چین کمک کرد تا مانع از همکاری‌ها شود و به جهانیان دروغ بگوید.

نبنزیا در ادامه اضافه کرد: جای تأسف است که نماینده آمریکا از این نشست برای متهم کردن یکی از اعضای شورای امنیت و شورا به طورکلی استفاده کرد. راستش را بگویم، ما نفهمیدیم موضوع از چه قرار است و این اتهامات از کجا ناشی شده است.

نماینده دائمی چین نیز در این نشست گفت: اکثر اعضای شورای امنیت برای همکاری بین‌المللی و همبستگی در زمان همه گیری تلاش می‌کنند؛ اما بیانیه نماینده آمریکا با روح و نص صریح این تلاش‌ها در تضاد است. چین قاطعانه اینگونه اتهامات بی‌اساس آمریکا را رد می‌کند.منبع: مهر