کد خبر : 104157

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، وقوع آتش سوزیهای گسترده در بخشهایی از کشور سوریه تاکنون دو کشته برجای گذاشته است و بسیاری از ساکنان این مناطق را وادار کرد که منازل خود را ترک کنند. بنا به گفته مقامات محلی، این آتش سوزیها به بخشهایی از لبنان و فلسطین اشغالی نیز سرایت […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، وقوع آتش سوزیهای گسترده در بخشهایی از کشور سوریه تاکنون دو کشته برجای گذاشته است و بسیاری از ساکنان این مناطق را وادار کرد که منازل خود را ترک کنند.

بنا به گفته مقامات محلی، این آتش سوزیها به بخشهایی از لبنان و فلسطین اشغالی نیز سرایت کرده است.

طبق گزارشهای منتشره در آتش سوزیهای گسترده یک هفته اخیر در سوریه صدها هکتار از اراضی مناطق حومه در استان‌های ساحلی لاذقیه و طرطوس و همچنین استان مرکزی حمص طعمه حریق شده اند.

بنا به اعلام وزارت بهداشت سوریه، در پی این آتش سوزی روز جمعه دو نفر در استان لاذقیه جان خود را از دست دادند و ۷۰ نفر نیز به دلیل بروز مشکلات تنفسی به بیمارستان منتقل شدند.

وزیر کشاورزی سوریه در گفتگو با یک شبکه رادیویی اعلام کرد که دهها آتش سوزی از جمله ۴۵ مورد آتش سوزی در لاذقیه و ۳۳ مورد دیگر در طرطوس تأیید شده اند. به گفته این مقام دولتی سوریه، این نخستین بار در تاریخ این کشور است که موارد زیادی آتش سوزی طی یک روز رخ می‌دهد.

رئیس سازمان آتش نشانی لاذقیه نیز اذعان کرد که آنها با وسیع‌ترین آتش سوزی سالهای اخیر در استان لاذقیه روبرو هستند.منبع: مهر