کد خبر : 103025

رحیم علی آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر در واکنش به استعفای محمد بنا و بازگشت دوباره او به رأس امور تیم ملی کشتی فرنگی اظهار داشت: این رفتارها با توجه به تعطیلی کشتی به دلیل شیوع ویروس کرونا و مسئولیت‌های سرمربی تیم ملی برای کسب نتیجه در رویدادهای مهم آتی، کاملاً طبیعی است. محمد […]رحیم علی آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر در واکنش به استعفای محمد بنا و بازگشت دوباره او به رأس امور تیم ملی کشتی فرنگی اظهار داشت: این رفتارها با توجه به تعطیلی کشتی به دلیل شیوع ویروس کرونا و مسئولیت‌های سرمربی تیم ملی برای کسب نتیجه در رویدادهای مهم آتی، کاملاً طبیعی است. محمد بنا خواسته‌هایی دارد که در واقع این خواسته‌ها، دغدغه‌های اصلی او برای موفقیت کشتی است.

وی تصریح کرد: به هر حال محمد بنا همواره با دلسوزی همیشگی‌اش نسبت به اتفاقات اطراف واکنش نشان می‌دهد، اما تمام فکر و ذهن او کسب موفقیت و رسیدن به اهداف مورد نظر اهالی کشتی است. اصلی ترین دغدغه او برگزاری تمرینات و زیر نظر بودن تمرین فرنگی کاران است که طبیعتاً چنین مسأله‌ای نیاز به برنامه ریزی و امکانات خاصی در شرایط موجود دارد.

پیشکسوت کشتی ایران ادامه داد: به نظر من محمد بنا توان جمع و جور کردن وضعیت موجود را دارد و می‌تواند در زمان باقیمانده تا رویدادهای آتی در اجرای برنامه‌های مورد نظر خود موفق عمل کند. البته شرایط موجود نیز برای تمامی کشورهای صاحب نام کشتی دنیا یکسان بوده و کرونا همه چیز را تحت تأثیر قرار داده است.

علی آبادی به یکی از نگرانی‌های محمد بنا اشاره کرد و گفت: بحث رفت و آمد کشتی گیران از نقاط مختلف کشور به خانه کشتی، نگرانی‌های خاص خودش را دارد. به هر حال علاوه بر خانواده این ورزشکاران، محمد بنا هم نگران سلامتی کشتی گیران است. امیدواریم این وضعیت هر چه زودتر سر و سامان بگیرد و سایه کرونا از کل دنیا کنار برود، چراکه فعلاً ورزش جهان زیر سایه سنگین این ویروس خطرناک است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تعطیلی کشتی به مدت طولانی اصلاً به صلاح این رشته نیست و باعث دلسردی اهالی کشتی می‌شود. ضمن اینکه دوری از تمرینات منسجم و مسابقات هم به شدت در وضعیت روحی و جسمی کشتی گیران و مربیان تأثیرات منفی دارد که برطرف شدن آن نیازمند زمان است. به همین دلیل همه اهالی کشتی امیدوارند شرایطی ایجاد شود تا بتوان مثل گذشته به برگزاری اردوهای تیم ملی و مسابقات اقدام کرد تا تنور کشتی ایران و جهان مثل گذشته گرم و گرم‌تر شود.منبع: مهر