کد خبر : 102383

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس نیوز، روز گذشته قرار بود یک موشک «دلتا ۴ سنگین» متعلق به شرکت «یونایتد لانچ آلیانس» ماهواره جاسوسی سازمان NRO آمریکا را به فضا ببرد اما به دلیل یک اختلال، این عملیات ۳ ثانیه قبل از پرتاب موشک از مقر کیپ کاناورال لغو شد. پس از آنکه […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس نیوز، روز گذشته قرار بود یک موشک «دلتا ۴ سنگین» متعلق به شرکت «یونایتد لانچ آلیانس» ماهواره جاسوسی سازمان NRO آمریکا را به فضا ببرد اما به دلیل یک اختلال، این عملیات ۳ ثانیه قبل از پرتاب موشک از مقر کیپ کاناورال لغو شد.

پس از آنکه سه موتور موشک روشن شدند، سیستم لغو خودکار ماموریت فعال شد. توری برونو مدیر ارشد اجرایی این شرکت در توئیتر اعلام کرد دلیل لغو عملیات اختلال در سیستم زمینی بوده است.

به گفته او سیستم لغو ماموریت برای حفاظت از موشک و محموله آن فعال شده است.

همچنین «یونایتد لانچ آلیانس» در بیانیه‌ای اعلام کرد مشغول بررسی تمام اطلاعات است و مسیر عملیات از این پس را تعیین می‌کند. حداقل تا ۷ روز آینده این موشک پرتاب نخواهد شد.

این سومین باری است که عملیات پرتاب ماهواره مذکور به تاخیر افتاده است. پیش از این انجام عملیات در روزهای ۲۶ و ۲۷ آگویت به دلیل اختلال فنی در سیستم زمینی لغو شده بود.منبع: مهر