کد خبر : 102283

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه با انتشار بیانیه ای از توقیف وبسایت رسمی سه شرکت ایرانی که گفته می‌شود در انتقال محموله‌های سوخت به کشور ونزوئلا فعال هستند، خبر داد. در این بیانیه آمده است: «وزارت دادگستری [ایالات متحده] امروز اعلام کرد که وبسایت مورد استفاده سه […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه با انتشار بیانیه ای از توقیف وبسایت رسمی سه شرکت ایرانی که گفته می‌شود در انتقال محموله‌های سوخت به کشور ونزوئلا فعال هستند، خبر داد.

در این بیانیه آمده است: «وزارت دادگستری [ایالات متحده] امروز اعلام کرد که وبسایت مورد استفاده سه شرکت ایرانی به نامهای: [شرکت] مبین اینترنشنال، صحار فیول (Sohar Fuel)، و عمان فیول (Oman Fuel) را توقیف کرده است».

بنا به ادعای این بیانیه، سه شرکت مذکور محموله‌های سوخت چند میلیون دلاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به ونزوئلا منتقل می‌کنند.

این بیانیه در ادامه اعلام می‌کند که هر سه وبسایت این شرکتها هم اکنون تصویری از پرچم آمریکا را نشان می‌دهد و اینکه دامنه این وبسایتها ضبط شده و تحت کنترل دولت آمریکا قرار دارد.

وزارت دادگستری آمریکا همچنین اعلام کرد که ۲ تبعه ایران و ۲ تبعه اندونزی به ۱۶ فقره اتهام در ارتباط با صادرات قطعات هواپیما به ایران محکوم شده اند.منبع: مهر