کد خبر : 103058

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه به موضع گیری روز گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه قصد داشته است بشار اسد را از میان برد اما وزیر دفاع قبلی آمریکا، مانع آن شده است، واکنش نشان داد. وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: مواضع […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه به موضع گیری روز گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه قصد داشته است بشار اسد را از میان برد اما وزیر دفاع قبلی آمریکا، مانع آن شده است، واکنش نشان داد.

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: مواضع سردمدار کاخ سفید درباره هدف قرار دادن بشار اسد رئیس جمهور سوریه نمایانگر انحطاط تفکر و رفتار سیاسی سبک سرانه دولت آمریکاست و گواهی دهنده این است که سردمداران راهزن آمریکا برای رسیدن به خواسته‌های خود از جنایت و روی آوردن به آن ابایی ندارند.

این منبع مسئول وزارت خارجه سوریه بیان کرد: اعتراف ترامپ به این اقدام، تأکیدی بر این است که دولت آمریکا خارج از قانون است و از شیوه‌های گروههای تروریستی در قتل و ترور استفاده می‌کند بدون اینکه هیچ قاعده یا اصول اخلاقی و انسانی یا حقوقی و ضوابطی را در نظر بگیرد.

گفتنی است که دونالد ترامپ روز سه‌شنبه ۲۵ شهریور در مصاحبه‌ای مدعی شده بود: من ترجیح می‌دادم او (بشار اسد) حذف شود. تمام مقدمات این کار را هم فراهم کرده بودم. (اما) متیس نخواست که این کار را انجام بدهد و مانع شد.منبع: مهر