کد خبر : 102395

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در سخنانی به مناسبت چهل و دومین سالروز ناپدید شدن امام موسی صدر و همراهانش، گفت: ناپدید شدن امام موسی صدر جنایتی است که در اراضی لیبی رخ داد و این موضوعی لبنانی و حاکمیتی است. این پرونده مختومه نخواهد شد. وی […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در سخنانی به مناسبت چهل و دومین سالروز ناپدید شدن امام موسی صدر و همراهانش، گفت: ناپدید شدن امام موسی صدر جنایتی است که در اراضی لیبی رخ داد و این موضوعی لبنانی و حاکمیتی است. این پرونده مختومه نخواهد شد.

وی افزود: چهل و دو سال از این حادثه گذشت، ولی ما هرگز خسته نخواهیم شد. موضوع امام موسی صدر نمی میرد و به پایان نخواهد رسد مگر با بازگشت امام موسی صدر و همراهانش. تحقیقات در مورد پرونده امام موسی صدر به دقت دنبال می‌شود و از هیچ نشانه‌ای گمراه نشوید، زیرا این پرونده مردانی سختگیر است که سازش ناپذیرند.

بری در ادامه گفت: بیروت امروز بر اثر انفجار بندر زخم دیده است و زخم پایتخت به مثابه زخم کشور و شهیدان و شهیدان ماست. خواستار انجام تحقیقات در موضوع انفجار بندر بیروت هستیم و اینکه نه کند پیش برود و نه عجله به خرج داده شود. این به مثابه آزمونی برای دستگاه قضائی لبنان است.

زمان کسب منافع آنی به سر آمده است

رئیس پارلمان لبنان در ادامه تاکید کرد: از همه کشورها و ملت‌هایی که دست یاری به سوی لبنان دراز کرده اند، تشکر می‌کنیم. هر که گمان می‌کند که زمان به دست آوردن منافع زودگذر است سخت در اشتباه است و در توهم به سر می‌برد.

بری افزود: درباره ادامه رفتار سیاسی غیرمسئولانه هشدار می‌دهم درباره ادامه رفتار سیاسی غیرمسئولانه هشدار می‌دهم و اعلام می‌کنم که ترس و نگرانی درباره لبنان از خارج نیست بلکه از داخل است. به نام انبیا و اولیا و امام موسی صدر از همه افراد مخلص می‌خواهیم که وحدت کلمه داشته باشند.

وی گفت: فاجعه بندر بیروت سقوط بدنه نظامی سیاسی را آشکار کرد و باید این نظام طایفه‌ای تغییر کند. خواستار توقف حملات رسانه‌ای میان طرف‌ها هستم.

رئیس پارلمان لبنان بر لزوم گفتگو تاکید کرد و گفت که قانون انتخاباتی باید خارج از طایفه گری وضع شود و مجلس سنا ایجاد و استقلال دستگاه قضائی تقویت شود.

هدف همه تحولات منطقه اسرائیلی کردن فلسطین است

نبیه بری اعلام کرد: از حامیان جنبش امل می‌خواهم اردوگاه وطن را انتخاب کنند و در کنار رزمندگان مقاومت در حزب الله با هرگونه تجاوز صهیونیست‌ها به لبنان مقابله کنند. هر آنچه در منطقه می‌گذرد از سد النهضه تا تحولات مأرب و جولان همگی در راستای اسرائیلی کردن فلسطین است.منبع: مهر