کد خبر : 102021

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت پروژه ریلی بندرامام – شادگان – خرمشهر، گفت: با اتصال ریلی شلمچه در ایران به بصره عراق به طول ۳۳ کیلومتر، بندر امام(سربندر) نیز از طریق شبکه ریلی به بندر لاذقیه در سوریه و دریای مدیترانه متصل می‌شود بنابراین این پروژه، بسیار مهم است.

به گزارش پایگاه خبری خوز ۲۴ سعید رسولی در آیین کلنگ‌زنی فاز نخست پروژه راه آهن بندر امام خمینی(ره) – شادگان – خرمشهر که امروز (دوم شهریورماه) در محدوده سربندر – شادگان برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز برای شروع یک پروژه ریلی مهم در استان خوزستان حضور پیدا کرده‌ایم.

وی افزود: فولاد خوزستان با ظرفیت حمل و نقل ریلی حدود دو میلیون تن، یکی از مراکز باری مهم در خوزستان است و با انجام این پروژه، صنعت فولاد می‌تواند از این به بعد بار خود را از طریق صنعت ریلی جابه‌جا کند.

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت خط آهن سربندر – خرمشهر گفت: این پروژه در اصل پروژه اتصال سربندر به خرمشهر است. با اتصال ریلی شلمچه در ایران به بصره عراق به طول ۳۳ کیلومتر، بندر امام (سربندر) نیز از طریق شبکه ریلی به بندر لاذقیه در سوریه و دریای مدیترانه متصل می‌شود بنابراین این پروژه، بسیار مهم است.