کد خبر : 102190

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، تحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد: مرکز چهارجانبه امنیتی متشکل از عراق، روسیه، ایران و سوریه در مقر آن در بغداد به فعالیت خود به طور مستمر ادامه می‌دهد. وی افزود: مرکز امنیتی چهارجانبه در وزارت دفاع عراق قرار دارد و ماموریت آن ارائه […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، تحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد: مرکز چهارجانبه امنیتی متشکل از عراق، روسیه، ایران و سوریه در مقر آن در بغداد به فعالیت خود به طور مستمر ادامه می‌دهد.

وی افزود: مرکز امنیتی چهارجانبه در وزارت دفاع عراق قرار دارد و ماموریت آن ارائه اطلاعات و هماهنگی اطلاعاتی میان این کشورها از یکسو و ادامه مبارزه با تروریست‌های داعش از طریق مشارکت اطلاعاتی از سوی دیگر است.

الخفاجی بیان کرد: مسئولیت مرکز با اداره اطلاعات نظامی که ریاست آن‌را افسر عالی رتبه برعهده دارد، است و در این مرکز افسرانی به نمایندگی از سه کشور روسیه، ایران و سوریه قرار دارند که در زمینه تروریسم و هماهنگی امنیتی تبادل اطلاعاتی دارند.

وی تاکید کرد: مرکز چهارجانبه اقدامات زیادی در زمینه مبارزه با داعش از طریق اطلاعات ضد گروههای تروریستی به ویژه در عراق و سوریه، انجام داده است.منبع: مهر