کد خبر : 102953

مدیرکل کمیته امداد استان خوزستان گفت ؛ اصلی ترین رویکرد ما توانمندسازی اقتصادی خانوارهای تحت پوشش کمیته با اولویت اشتغال به کسب و کارهای خرد است و این رویکرد مطالبه مقام معظم رهبری نیز است.

به گزارش پایگاه خبری خوز ۲۴ مرتضی موصلی در نشست خبری امروز دوشنبه ۲۴ شهریورماه با اصحاب رسانه در خصوص ضریب نفوذ کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان در مقایسه با سایر نهادهای حمایتی در استان اظهار کرد: در حال حاضر ۱۳۳ هزار خانوار در استان یعنی حدود ۱۰ درصد از کل خانوار خوزستان تحت پوشش کمیته امداد خوزستان هستند که این رقم تقریبا معادل متوسط کشوری است و در مقایسه با سایر استان ها در این زمینه در میانه جدول قرار داریم.

او در ادامه با اشاره به اینکه میزان تحت پوشش قرار گرفتن خانوارها در هر منطقه متفاوت است، عنوان کرد: اهواز، دزفول و ماهشهر به نسبت جمعیت این شهرستان ها کمترین میزان تحت پوشش کمیته امداد بودن را در استان دارند، زیرا ما در مناطقی که دارای ضریب محرومیت هستند بیشتر خدمت رسانی می کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خوزستان در رابطه با اقدامات صورت گرفته برای توانمندسازی جامعه هدف(مددجویان ) کمیته امداد استان بیان کرد: تلاش ما این است که با پیشبرد برنامه های توانمندسازی بتوانیم اقشار ضعیف جامعه را کاهش دهیم و در این راستا کمیته امداد سه محور توانمندسازی اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را دنبال می کند.

موصلی با اشاره به اصلی ترین رویکرد کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان بیان کرد: اصلی ترین رویکرد ما توانمندسازی اقتصادی خانوارهای تحت پوشش کمیته با اولویت اشتغال به کسب و کارهای خرد است و این رویکرد مطالبه مقام معظم رهبری نیز است.

وی افزود؛ در سال جاری ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغالزایی در نظر گرفته ایم که به صورت تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شوند و از مردادماه تاکنون یکهزار و ۷۳۰ فرصت شغلی ایجاد کرده ایم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خوزستان اظهارکرد: تلاش ما این است که تا پایان سال بتوانیم ۸ هزار فرصت شغلی را از طریق اجرای این طرح یک هزار و ۴۲۰ فرصت شغلی دیگر نیز از طریق کاریابی در سطح استان در راستای توانمندسازی اقتصادی خانوارهای تحت پوشش ایجاد کنیم.

موصلی افزود مهم‌ترین چالشی که کمیته امداد خوزستان با آنها رو به رو است : عدم تناسب میزان منابع کمیته امداد با نیازهای متعارف جامعه امروز میباشد و از طرفی هزینه های زندگی افزایش پیدا کرده و از سویی دیگر منابع مالی ما محدود هستند.

موصلی در پایان سخنانش‌گفت: با وجود اینکه کمک خیران و حمایت ویژه دولت را داریم، اما این عدم تناسب باعث شده در برخی حوزه ها مانند ازدواج و تامین مسکن نیازمندان نتوانیم به اهداف خود به شکل مطلوب برسیم، علاوه براین مساله کرونا بر مجموعه ما نیز تاثیرگذار بوده و افزایش میزان مراجعات به کمیته امداد را به دنبال داشته است.