کد خبر : 102928

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از فروش ۸ میلیارد و ۶۷۵ میلیون ریال کتاب در طرح تابستانه کتاب ۹۹ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خوز۲۴ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مرتضی جمشیدی ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) با بیان اینکه میزان مشارکت خوزستانی ها در این دوره از درصد بالایی برخوردار بوده است،تصریح کرد: در این دوره ۱۸ کتابفروشی از خوزستان شرکت کردند که از این تعداد،۱۱ کتابفروشی متعلق به اهواز و ۷ کتابفروشی دیگر به شهرستان های استان اختصاص داشت.

وی افزود: در مجموع مبلغ ۸ میلیارد و ۶۷۵ میلیون ریال کتاب به تعداد ۳۰ هزار و۷۵۱ جلد در این دوره به فروش رسیده است.

جمشیدی ادامه داد: بر اساس آمارهای اعلام شده، استان خوزستان از نظر تعداد کتاب و میزان فروش جزء ۱۰ استان برتر کشور شده و همچنین کتاب فروشی شرق اهواز رتبه هفتم کتابفروشی پرفروش این دوره از طرح را کسب کرد.

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن ابراز امیدواری از تداوم طرح های  فصلی بیان کرد: با وجود ظرفیت و پتانسیل این استان در زمینه توسعه فرهنگ کتابخوانی انتظار می رود در طرح های بعدی مشارکت کتابفروشی های استان افزایش یابد.

گفتنی است،طرح تابستانه کتاب امسال با شعار «کتاب بخوانیم، ایمن بمانیم» از ۱۸ الی ۳۰ مردادماه همزمان با سراسر کشور در استان خوزستان اجرا شد.