کد خبر : 102350

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، «سید عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش «أنصارالله» یمن به مناسبت عاشورای حسینی (ع) سخنرانی کرد. بر اساس این گزارش، وی در ابتدای این سخنرانی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) در حوادث کربلا در برابر جبهه باطل صف آرایی کردند، گفت: این امام حسین (ع) و یاران […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، «سید عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش «أنصارالله» یمن به مناسبت عاشورای حسینی (ع) سخنرانی کرد.

بر اساس این گزارش، وی در ابتدای این سخنرانی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) در حوادث کربلا در برابر جبهه باطل صف آرایی کردند، گفت: این امام حسین (ع) و یاران باوفای‌شان بودند که در کربلاء اسلام اصیل و راستین را حفظ کردند. 

رهبر جنبش أنصارالله یمن در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: عربستان و امارات سردمداران اردوگاه نفاق در سطح منطقه هستند؛ کما اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی نیز سردمداران نفاق در سطح جهانی به شمار می روند. ملت یمن تصمیم خود را مدتهاست که گرفته است و هیچ قصدی برای پیوستن به این اردوگاه نفاق ندارد.

عبدالملک الحوثی افزود: ما به مقابله و مواجهه با متجاوزان در یمن ادامه می‌دهیم و این یک موضع اصولی و نشأت گرفته از گرایش اسلامی و دینی ماست. ما مقابله با متجاوزان را تکلیفی دینی و شرعی قلمداد می‌کنیم و تحت هیچ شرایطی حاضر به دست کشیدن از آن نیستیم.

وی همچنین عنوان کرد: ما با توکل بر خداوند متعال قدم در میدان جهاد مقدس گذاشته ایم و از مقابله با متجاوزان نمی هراسیم. ما از هیچ تلاشی برای مقابله و مبارزه با متجاوزان سعودی و اماراتی دریغ نمی کنیم؛ کما اینکه در گذشته نیز چنین بوده است. ما در هر سطحی آماده مقابله با عاملان تجاوز به یمن هستیم. 

الحوثی همچنین یادآور شد: ما هرچقدر هم که در مسیر جهاد علیه متجاوزان قربانی بدهیم باز هم باید بگویم که این خسارت ها بیش از خسارت تسلیم نخواهند بود. آزادی ما، استقلال ما، کرامت ما، دین ما و آینده ما با تسلیم شدن از بین خواهد رفت. 

رهبر جنبش أنصارالله یمن در ادامه تأکید کرد: موضع ما در قبال قضایا و مسائل امت اسلامی کاملا مشخص است. موضع ما در قبال مسأله فلسطین کاملا واضح و آشکار است. ما از مسأله فلسطین حمایت می کنیم؛ کما اینکه دشمن صهیونیستی را دشمن امت اسلامی می دانیم.

عبدالملک الحوثی همچنین اظهار داشت: زورگویی ها و سیاست های قلدرمآبانه ایالات متحده آمریکا در منطقه از دیدگاه محکوم است. ما با ملت های امت اسلامی ازجمله در لبنان، سوریه، عراق، بحرین ابراز همبستگی می کنیم. همچنین با جمهوری اسلامی ایران نیز ابراز همبستگی می کنیم. لازم است در اینجا از مظلومیت مسلمانان در هند و کشمیر و میانمار یاد کنیم. 

رهبر جنبش انصارالله یمن همچنین با اشاره به عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی، گفت: ما هر نوع و هر سطح از عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی را محکوم می کنیم و معتقدیم که از لحاظ دینی و شرعی نیز چنین اقدامی حرام است.منبع: مهر