کد خبر : 102340

حجت‌الاسلام عبدالعلی گواهی معاون تربیت و آموزش دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در گفتگو با خبرنگار مهر، با تسلیت شهادت اباعبدالله الحسین (ع)، گفت: حرکت و قیام امام حسین (ع) و شهادت ایشان و عزیزانش در راه خدا بود که اسلام را زنده کرد. وی با بیان اینکه عاشورا سراسر درس و معرفت […]حجت‌الاسلام عبدالعلی گواهی معاون تربیت و آموزش دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در گفتگو با خبرنگار مهر، با تسلیت شهادت اباعبدالله الحسین (ع)، گفت: حرکت و قیام امام حسین (ع) و شهادت ایشان و عزیزانش در راه خدا بود که اسلام را زنده کرد.

وی با بیان اینکه عاشورا سراسر درس و معرفت است که در طول تاریخ افراد مختلف با درس گرفتن از این واقعه عظیم برای آزادی از دست ستمگران اقدام کرده‌اند، تصریح کرد: مقاومتی که امروز در منطقه شکل گرفته و شکست‌های متعددی را به ستمگران زمان و استکبار جهانی چشانده نتیجه همین درس‌های عاشورا است.

معاون تربیت و آموزش دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا تاکید کرد: واقعه کربلا درس‌های مختلفی دارد که یکی از مهمترین درس‌های آن دین داری و توجه به پروردگار است، امام حسین (ع) در آن شرایط و اتفاقات بزرگی که رخ داد حتی یک لحظه هم خداوند متعال را فراموش نکردند و همواره خدا را حاضر و ناظر می‌دانستند و در مسیر خواست خداوند متعال حرکت کردند.

حجت الاسلام گواهی گفت: امام حسین (ع) با فدا کردن جان خود و فرزندان و یارانش، ظلم ناپذیری، استقامت در برابر ظالم و حق خواهی را به ما آموختند که بدانیم در راه خداوند متعال و برای اثبات حقانیت باید ایستادگی کرد و حتی از جان و عزیزترین افراد خانواده گذشت.

وی افزود: سید شهدا (ع) به ما ایستادگی در برابر ظلم و ستم را آموختند، امروز هم اگر می‌بینیم که استکبار جهانی تحریم را بر ملت ایران تحمیل کرده و حتی دارو و مواد غذایی را هم جزو تحریم قرار داده‌اند به خاطر حقانیت و عدم پذیرش ظلم از سوی ملت ایران است.

معاون تربیت و آموزش دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا تصریح کرد: واقعه کربلا حق شناسی و حق طلبی، شجاعت، غیرت، بصیرت و حرکت در مسیر رضای خداوند را به ما آموخت و ما نیز باید این مسیر را ادامه دهیم.منبع: مهر