کد خبر : 102373

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از القدس العربی، سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد که «محمد الخضری» ۸۱ ساله و پسرش هانی که فلسطینی هستند از یک سال قبل در عربستان تحت بازداشت به سر می‌برند. این سازمان اعلام کرد که آنها نمی‌توانند حتی با وکلای خود تماس بگیرند. عفو بین‌الملل اعلام کرد که حقوق […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از القدس العربی، سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد که «محمد الخضری» ۸۱ ساله و پسرش هانی که فلسطینی هستند از یک سال قبل در عربستان تحت بازداشت به سر می‌برند.

این سازمان اعلام کرد که آنها نمی‌توانند حتی با وکلای خود تماس بگیرند.

عفو بین‌الملل اعلام کرد که حقوق اولیه این زندانیان نیز نقض شده و ارتباط آنها با جهان خارج به صورت کامل قطع شده است. نگرانی‌های جدی در خصوص اوضاع جسمی الخضری که به سرطان مبتلا شده وجود دارد.

عفو بین‌الملل از سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان خواست هر چه سریع‌تر آنها را بدون قید و شرط آزاد کند.

الخضری یک دکتر و سیاستمدار فلسطینی است که از ۳۰ سال قبل مقیم عربستان بوده و به عنوان نماینده حماس در این کشور فعالیت می‌کرده است.

حساب کاربری متعلق به اخبار بازداشت شدگان در عربستان اعلام کرد که مقامات سعودی قصد دارند ده‌ها شهروند فلسطینی و اردنی را طی ماه آتی به جرم حمایت از مقاومت فلسطین محاکمه کنند.

یک نهاد حقوق بشر در ژنو اعلام کرده بود که دست کم اعضای ۱۱ خانواده فلسطینی در عربستان بازداشت شده‌اند و حق برقراری تماس با دیگران را ندارند.منبع: مهر