کد خبر : 102371

سید کمال سجادی سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به فعالیت تشکل متبوعش در انتخابات سال آینده، گفت: هنوز فاصله زیادی به انتخابات داریم و مردم هم در هفته‌های آخر تصمیم خواهند گرفت به کدام یک از کاندیداها رای بدهند و از سوی دیگر داوطلبان انتخابات به […]سید کمال سجادی سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به فعالیت تشکل متبوعش در انتخابات سال آینده، گفت: هنوز فاصله زیادی به انتخابات داریم و مردم هم در هفته‌های آخر تصمیم خواهند گرفت به کدام یک از کاندیداها رای بدهند و از سوی دیگر داوطلبان انتخابات به این زودی اعلام کاندیداتوری نخواهند کرد بنابراین با توجه به مطالب مطرح شده فعلاً فعالیت‌ها در حد گفتگو با رسانه‌ها و اظهار نظر دبیران کل احزاب آن هم بدون ذکر نام کاندیداها بیان می‌شود.

وی با بیان اینکه حتماً جبهه پیروان و سایر احزاب اصولگرا در انتخابات ۱۴۰۰ نقش خود را ایفا خواهند کرد، افزود: امیدواریم در این دوره از انتخابات نیز با بررسی‌هایی که صورت می‌گیرد تعداد کاندیداها محدود شود تا در نهایت به کاندیدای اصلی در انتخابات ریاست جمهوری دست پیدا کنیم.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری ابراز امیدواری کرد، استراتژی انتخابات ۹۶ که منجر به تعیین کاندیدای واحد در بین نیروهای انقلاب شد در این دوره از انتخابات تکرار شود.

سجادی در پاسخ به این سوال که جبهه پیروان و سایر اصولگرایان چه زمانی وارد مصادیق انتخابات می‌شوند؟، گفت: هنگامی که کاندیداها رسماً اعلام کاندیداتوری کردند ورود به مصادیق آغاز می‌شود، البته قبل از آن بررسی‌هایی صورت می‌گیرد اما جدی نیست به همین جهت زمانی که داوطلبان اعلام کاندیداتوری کردند فعالیت‌ها به صورت جدی دنبال می‌شود.

وی همچنین درباره تعیین سازوکار نیروهای انقلاب در انتخابات ریاست جمهوری و اینکه آیا همچنان در قالب شورای ائتلاف فرآیند انتخاباتی نیروهای انقلاب دنبال می‌شود؟، اظهار داشت: خیر- شورای ائتلاف برای انتخابات مجلس طراحی شده بود و در آن انتخابات هم تعداد کاندیداها زیاد بود و سازوکار خود را می‌طلبید اما در انتخابات ریاست جمهوری کاندیداها محدود است و در نهایت یک نفر به عنوان کاندیدای اصلی تعیین می‌شود به همین جهت باید سازوکار جدیدی در نظر گرفته شود.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره اینکه این سازوکار چه زمانی تعیین می‌شود؟ گفت: باید احزاب و کنشگران سیاسی اصولگرا با هم اندیشی و تعامل با یکدیگر این کار را انجام دهند، بدون شک باید همه احزاب همچون جبهه پیروان، جمنا و سایر اصولگرایان در تعیین این سازوکار مشارکت داشته باشند.

سجادی همچنین از فعالیت جبهه متبوعش در انتخابات شوراها خبر داد و با بیان اینکه اعضای این جبهه همچون جامعه کارمندان به اعضا خود ابلاغ کرده‌اند باید نیروهای واجد شرایط در این انتخابات ثبت نام کنند، گفت: پس از گام اول انتخابات که ثبت نام است وارد فرایندهای دیگر نیز خواهیم شد اما آنچه مسلم است ما در انتخابات شوراها بنا را بر حضور جدی در صحنه گذاشته‌ایم.

وی با بیان اینکه فعالیت ما در انتخابات شوراها نیز در راستای وحدت نیروهای انقلاب است، افزود: پس از ثبت نام کاندیداها، اصولگرایان در قالب یک سازوکار، لیست‌ها را جمع آوری می‌کنند و افراد واجد شرایط که از رای احزاب نیز برخوردار هستند را وارد فهرست می‌کنند.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری اضافه کرد: به اعتقاد بنده همان سازوکاری که در انتخابات مجلس طی شده بود با تفاوتی در انتخابات شوراها صورت خواهد گرفت.

سجادی در عین حال از حضور جوانان انقلابی در فهرست انتخابات شوراها هم خبر داد و گفت: در انتخابات مجلس یازدهم، تعداد زیادی از جوانان انقلابی در فهرست قرار گرفتند و حائز اکثریت آرا شدند و به مجلس راه یافتند، در انتخابات شوراها هم باز تعدادی از جوانان در فهرست حضور پیدا خواهند کرد.منبع: مهر