کد خبر : 102324

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در توییتی به مناسبت عزای حسینی برای عرب زبان‌ها تاکید کرد: قرن هاست که بشریت هر ساله پرشورتر سالروز شهادت حسین بن علی را بر پای می‌دارد. وی افزود: عاشورا درسی تاریخی است که شعله آن هرگز در قلب‌های مسلمانان و آزادگان جهان خاموش نشده […]به گزارش خبرگزاری مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در توییتی به مناسبت عزای حسینی برای عرب زبان‌ها تاکید کرد: قرن هاست که بشریت هر ساله پرشورتر سالروز شهادت حسین بن علی را بر پای می‌دارد.

وی افزود: عاشورا درسی تاریخی است که شعله آن هرگز در قلب‌های مسلمانان و آزادگان جهان خاموش نشده و به آنان در مقابله با ظلم و استبداد قدرت می بخشد. مرگ را چیزی جز سعادت و زندگی با ظالمان را چیزی جز محنت نمی‌بینم.

ظریف همچنین در توئیت دیگری برای انگیسی زبان‌ها نوشت: از سال ۶۸۰ میلادی تاکنون میلیون‌ها نفر از مسلمان سالروز شهادت امام حسین را بر پای داشته‌اند. قرن‌هاست که بزرگداشت فداکاری عظیم ایشان قلب و روح پیروانشان را با مقاومت در برابر ظلم عجین کرده است: “من مرگ را جز سعادت نمی‌بینم و زندگی تحت ظلم را جز محنت نمی‌دانم.”منبع: مهر