کد خبر : 103002

به گزارش خبرگزاری مهر،  مراسم امضای توافق ننگین سازش آغاز شد. این مراسم با حضور هیأت اماراتی به ریاست عبدالله بن زاید وزیر خارجه این کشور، هیأت بحرینی به ریاست عبداللطیف الزیانی و هیأت رژیم صهیونیستی به ریاست نخست وزیر این رژیم در محوطه کاخ سفید و با حضور ترامپ آغاز شد. ترامپ در سخنانی در […]به گزارش خبرگزاری مهر،  مراسم امضای توافق ننگین سازش آغاز شد.

این مراسم با حضور هیأت اماراتی به ریاست عبدالله بن زاید وزیر خارجه این کشور، هیأت بحرینی به ریاست عبداللطیف الزیانی و هیأت رژیم صهیونیستی به ریاست نخست وزیر این رژیم در محوطه کاخ سفید و با حضور ترامپ آغاز شد.

ترامپ در سخنانی در این مراسم گفت: از وزیر خارجه امارات و وزیر خارجه بحرین متشکرم. اینجائیم تا برای تغییر مسیر تاریخ گرد هم آئیم و روز جدید خاورمیانه را جشن بگیریم. قدم بزرگی را به سوی صلح و موفقیت برداشتیم. این مقامات، تا دقایقی دیگی توافق صلحی را امضاء می کنند که در تاریخ بی سابقه بوده است!

وی افزود: اسرائیل، امارات و بحرین سفارتخانه هایشان را تأسیس و سفرائشان را مبادله خواهند کرد. آن ها در حوزه های مختلفی با هم همکاری خواهند کرد. این توافق باعث می شود تا مسلمانان با آرامش در مسجد الاقصی عبادت کنند!!این توافقات من جمله یک صلح جامع را در منطقه شکل می دهد؛ کاری که بعضی ها فکر می کردند دست یافتنی نیست؛ من به این دست اورد برجسته تبریک می گویم.

ترامپ گفت: ۵۴ کشور مسلمان و عربی، من از همه آن ها می خواهم تا مشکلاتشان را با اسرائیل کنار بگذارند و با هم برای هدف صلح و امنیت گردهم آیند. ملت های منطقه خود باید برای آینده شان تصمیم بگیرند. ما همکاری را به درگیری و بهروز ی را بر فقر ترجیح می دهیم. مسلمانان  و دیگر ادیان می توانند با صلح در کنار هم زندگی کنند. به مردم امارات و بحرین تبریک می گویم.

ادامه دارد …منبع: مهر