کد خبر : 102198

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی جام حذفی از ساعت ۱۹ امروز چهارشنبه در ورزشگاه آزادی آغاز شد. نیمه دوم این بازی در حالی آغاز شد که استقلال نیمه نخست برنده بازی بود ولی بشار رسن توانست گل تساوی را به ثمر برساند. ترکیب پرسپولیس بوژیدار رادشوویچ، […]


به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی جام حذفی از ساعت ۱۹ امروز چهارشنبه در ورزشگاه آزادی آغاز شد.

نیمه دوم این بازی در حالی آغاز شد که استقلال نیمه نخست برنده بازی بود ولی بشار رسن توانست گل تساوی را به ثمر برساند.

ترکیب پرسپولیس
بوژیدار رادشوویچ، سید جلال حسینی (۴۶ – محمد نادری؛ ۶۱ کریستین اوساگونا)، بشار رسن، محمدحسین کنعانی زادگان، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، وحید امیری، شجاع خلیل زاده، علی علیپور، سیامک نعمتی، مهدی شیری (۲۶ – کمال کامیابی نیا).

ترکیب استقلال
سید حسین حسینی، هرویه میلیچ، علی کریمی، فرشید اسماعیلی (۵۱ – فرشید باقری)، عارف غلامی، مسعود ریگی، شیخ دیاباته، محمد دانشگر، وریا غفوری، آرش رضاوند و مهدی قایدی.

اولین شوت در دقیقه نخست
بازیکنان پرسپولیس به محض شروع مسابقه به سمت دروازه استقلال حمله کردند. این حمله حاصلی نداشت و شوت احمد نوراللهی در ثانیه ۱۶ از کنار دروازه حریف به اوت رفت.

گل زودهنگام استقلال با قائدی
در حالی که پرسپولیس بازی را هجومی تر آغاز کرده بود، مهدی قائدی در دقیقه ۴ با یک حرکت زیبا و در عرض، توپ را از بین پاهای بشار رسن رد کرد و با ضربه ای فنی گل نخست مسابقه را به ثمر رساند.

تلاش پرسپولیس برای جبران نتیجه
بازیکنان پرسپولیس بعد از دریافت گل، کمی جلو کشید و هجومی تر شد. سرخپوشان با پاسکاری های متوالی خود را در چند نوبت تا دروازه استقلال نزدیک کردند. در دقیقه ۸ ارسال بازیکنان پرسپولیس به محوطه جریمه استقلال با ضربه سر شجاع خلیل زاده از بالای دروازه آبی ها به اوت رفت.

ضربه کاشته بشار به اوت رفت
در دقیقه ۱۳ مهدی ترابی بازیکن پرسپولیس چند بازیکن استقلال را دریبل کرد و پشت محوطه جریمه این تیم سرنگون شد. داور یک ضربه کاشته به سود سرخپوشان اعلام کرد. بشار رسن در دقیقه ۱۴ پشت این ضربه کاشته ایستاد اما توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

رادوشوویچ مانع گلزنی دوباره استقلال
با کار گروهی بازیکنان استقلال در دقیقه ۱۹، توپ به فرشید اسماعیلی رسید. شوت سرضرب این هافبک استقلال روی پاس شیخ دیاباته در آستانه ورود به دروازه پرسپولیس بود که رادوشوویچ دروازه بان سرخپوشان توپ را دفع کرد. علی کریمی بازیکن استقلال هم نتوانست توپ برگشتی را به گل تبدیل کند.

درخشش اسماعیلی و رادوشوویچ
در دقیقه ۲۲ فرشید اسماعیلی هافبک استقلال با حرکت دیدنی خود توپ را تا پشت محوطه جریمه پرسپولیس جلو آورد و با یک پاس چیپ زیبا، شیخ دیاباته را صاحب موقعیت گل کرد اما دروازه بان پرسپولیس دوباره در این صحنه درخشید و مانع گلزنی آبی ها شد.

اعتراض استقلالی ها به صحنه مشکوک به پنالتی
اسماعیلی که در نیمه نخست بازی متمایزی نسبت به سایر بازیکنان زمین انجام می داد، در دقیقه ۲۶ در محوطه جریمه پرسپولیس زمین خورد. استقلالی ها اعتقاد به پنالتی داشتند اما داور از این صحنه عبور کرد تا اعتراض کادر فنی و بازیکنان استقلال را در پی داشته باشد. 

تعویض زودهنگام مدافع پرسپولیس
یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس در دقیقه ۲۶ اقدام به تعویض مهدی شیری مدافع راست خود کرد و کمال کامیابی نیا را به جای او وارد زمین کرد. به این ترتیب سیامک نعمتی به دفاع راست پرسپولیس رفت.

فرصت خوب علیپور برای گلزنی
یک دقیقه بعد، پرسپولیسی ها روی یک ضد حمله صاحب موقعیت گلزنی شدند. در حالی که علیپور می توانست دروازه استقلال را باز کند، شوت او توسط حسین حسینی مهار شد و به کرنر رفت.

تنش بین بازیکنان در دقیقه ۳۰
در دقیقه ۳۰ مسابقه و قبل از استراحت یک دقیقه ای بازیکنان برای آب خوردن، داور پشت محوطه جریمه پرسپولیس خطایی را به سود استقلال اعلام کرد. این تصمیم هجوم بازیکنان دو تیم به سمت پیام حیدری را در پی داشت و لحظاتی جو مسابقه متشنج شد.

شوت محکم نعمتی و مهار حسینی
سیامک نعمتی که با تعویض مهدی شیری به دفاع راست پرسپولیس منتقل شده بود، در دقیقه ۴۳ شوت محکمی از پشت محوطه جریمه استقلال به سمت دروازه این تیم زد که حسین حسینی این توپ را دفع کرد تا تلاش سرخپوشان برای جبران نتیجه در نیمه نخست بی ثمر بماند.

کارت زرد برای نعمتی
سیامک نعمتی مدافع راست پرسپولیس در دقیقه ۱+۴۵ به خاطر انجام خطا، از داور بازی کارت زرد گرفت. 

آغاز نیمه دوم با تعویض سیدجلال حسینی
نیمه دوم بازی در حالی آغاز شد که یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس دومین تعویض تیمش را هم انجام داد. سیدجلال حسینی در دقیقه ۴۶ جای خود را به محمد نادری داد. پیش از این کمال کامیابی نیا به جای مهدی شیری وارد زمین شده بود.

بشار ناجی پرسپولیس شد
در حالی که فقط سه دقیقه از شروع نیمه دوم گذشته بود، پرسپولیس خیلی زود به بازی برگشت و با شوت محکم بشار رسن موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند. پاس این گل را علی علیپور به بشار داد.

مصدومیت و تعویض ستاره استقلال
فرشید اسماعیلی که در نیمه نخست ستاره استقلال و زمین بود، در دقیقه ۵۱ به خاطر مصدومیت تعویض شد تا فرشید باقری جای او را بگیرد.

مصدومیت دومین بازیکن استقلال
در دقیقه ۵۳ علی علیپور پشت مدافعان استقلال حرکت کرد ولی برخورد او با عارف غلامی باعث مصدومیت مدافع استقلال شد. این بازیکن در نهایت مشکلی برای ادامه بازی نداشت.

مصدومیت نادری و تعویض اجباری برای پرسپولیس
محمد نادری که در ابتدای نیمه دوم بازی وارد زمین شده بود، آسیب دید و نتوانست به بازی ادامه بدهد. به همین دلیل گل محمدی مجبور شد سومین تعویض تیمش را در دقیقه ۶۱ انجام بدهد و کریستین اوساگونا مهاجم خارجی را وارد زمین کند.

افت بازی استقلال بعد از خروج اسماعیلی از زمین
تیم استقلال که در نیمه نخست بازی برتری نسبت به پرسپولیس انجام داده بود، بعد از خروج اسماعیلی از زمین دچار افت شد و بازی در نیمه دوم بیشتر در اختیار سرخپوشان بود. 

این گزارش در حال تکمیل است…منبع: مهر