کد خبر : 103042

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان گفت: در چهلمین سالگرد دفاع مقدس برای بزرگداشت و پاسداشت و ایثارگری‌ها برنامه‌های مختلفی از سوی سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی اجرا می‌شود

به گزارش ‌پایگاه خبری خوز ۲۴ سردار حسن شاهوارپور چهارشنبه ۲۶ شهریورماه در نشست خبری مشترک هفته دفاع مقدس با اشاره به اینکه بخشی از برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس مجزا از قرارگاه جنوب غرب ارتش برگزار می‌شود اظهار داشت: غبار روبی مزار شهدا ، دیدار با خانواده یک هزارو ۲۰۰ شهید دفاع مقدس و شهدای حادثه ۳۱ شهریور ،کلنگ زنی ۶۰ واحد مسکونی در شهرستان کارون ، واگذاری ۵۰۰ واحد مسکونی تعمیر شده از زلزله و سیل سال گذشته از جمله برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در استان خوزستان می باشند.

وی ادامه داد : توزیع ۱۰هزار بسته مواد غذایی ، توزیع ۱۷ کامیون لوازم ورزشی به تعداد یکصد بسته و انتقال ۴۰ اکیپ پزشکی به مناطق محروم استان ، برپایی بیمارستان صحرایی ،اجرای هفت شب برنامه تلویزیونی با حضور پیشکسوتان ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از شاخص ترین برنامه‌های امسال در هفته دفاع مقدس است .

فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر (عج) خوزستان همچنین افزود : ۴۰ برنامه با محور بسیج و دفاع مقدس ، خاطره گویی ، شب شعر ، جشنواره فیلم ، سرود ،نقاشی هنری از آثار بسیجیان خوزستان ، تولید مجموعه هفت قسمتی «با نوای کاروان» ، مستند نقش پرستاران در دفاع مقدس و برنامه تلویزیونی نقش خانواده شهدا دیگر برنامه های امسال وهفته دفاع مقدس در خوزستان است.

وی با بیان اینکه همه گروه‌ها و نهادها باید در برنامه های هفته دفاع مقدس سهیم باشند اظهار کرد : توقع ما این است که کسانی که در هشت سال دفاع مقدس فعالیت داشته اند در قالب بیان یک خاطره کوتاه ، مصاحبه با مادران و پدران شهید و رزمندگان برنامه‌های پیشنهادی خود را ارائه دهند تا فرهنگ ایثار و شهادت دوران دفاع مقدس را در جامعه گسترش دهیم.

فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر (عج) خوزستان از اعزام راویان دفاع مقدس به مدارس گفت و خاطر نشان کرد : به دلیل شیوع ویروس کرونا امسال برنامه‌ بازدید از یادمان‌های شهدا ، اعزام کاروان‌های راهیان نور و اعزام دانش آموزان به میادین تیر برگزار نمی‌شود.

لغو رژه پیاده و سواره نظام ۳۱ شهریور

فرمانده قرارگاه جنوب غرب ارتش نیز دراین نشست گفت : امسال به منظور قطع زنجیره ویروس کرونا رژه پیاده و سواره نظام ۳۱ شهریور برگزار نمی‌شود ولی برنامه‌های متعددی در این ایام در سطح استان خوزستان برگزار خواهد شد.

امیر سرتیپ دوم بیدادی خاطر نشان کرد: توزیع بسته های بهداشتی ، آموزشی و فرهنگی مرتبط با کرونا ، تجلیل از کادر درمان بیمارستان ارتش و بیمارستان‌های درگیر با کرونا ، تجلیل از خانواده‌های مدافعان سلامت ، توزیع کتاب با موضوع دفاع مقدس ، برگزاری مسابقات عکس ، فیلم و کتاب ، توزیع بسته های کمک های مومنانه در هفته دفاع مقدس در دستور کار قرار دارند.

وی افزود : سوم شهریور امسال مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات تروریستی ۳۱ شهریور در محل حادثه با حضور مسئولان استان و شورای تامین در اهواز برگزار خواهد شد .

امیر سرتیپ دوم بیدادی از افتتاح باغ موزه دفاع مقدس آبادان خبر داد و گفت: دوم مهرماه امسال باغ موزه دفاع مقدس آبادان افتتاح می شود ضمن اینکه ۳۱ شهریور نمایشگاه دفاع مقدس به مدت یک هفته در محل نمایشگاه دائمی اهواز برپا خواهد شد.

فرمانده قرارگاه جنوب غرب ارتش با بیان اینکه دفاع مقدس یک تاریخ نورانی و برگی درخشان در کشور است اظهار داشت : امروز سعی بر این داریم فرهنگ غنی دفاع مقدس را به نسل‌های آینده منتقل کنیم تا در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گامی برداشته باشیم .

امیر سرتیپ دوم حمزه بیدادی افزود : افتخار می‌کنیم ملت ایران در یک دوره سخت به پشتوانه نیروهای مسلح از یک جنگ تاریخی عبور کرد و علی رغم پشتیبانی دشمنان ، یک وجب از خاک کشور را به دشمنان واگذار نکردیم .

وی گفت : در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس برای پاسداشت مجاهدت هایی که یک ملت و نیروهای مسلح داشتند برنامه های متعددی طراحی و تدوین شده است تا فرهنگ ایثار ، شهادت و دفاع مقدس را همانگونه که هست به نسل‌های آینده منتقل کنیم .