کد خبر : 101996

محمود واعظی با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شنبه شب شبکه دو سیما با بیان اینکه از میزان کنونی تورم و قیمت‌های کالاها اصلاً راضی نیستیم، افزود: یکی از دغدغه اصلی رئیس جمهور و وزرای ذیربط, تأمین معیشت مردم است. وی اضافه کرد: در هفته در جلسات اقتصادی، زمان زیادی را برای […]محمود واعظی با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شنبه شب شبکه دو سیما با بیان اینکه از میزان کنونی تورم و قیمت‌های کالاها اصلاً راضی نیستیم، افزود: یکی از دغدغه اصلی رئیس جمهور و وزرای ذیربط, تأمین معیشت مردم است.

وی اضافه کرد: در هفته در جلسات اقتصادی، زمان زیادی را برای کنترل شرایط سخت کنونی صرف می‌کنیم تا قیمت‌ها از اینکه هست بیشتر نشود و در جهت کاهش قیمت‌ها تلاش می‌کنیم.

واعظی، عامل روانی را از جمله علل افزایش تورم و قیمت کالاها دانست و افزود: تبلیغات و جنگ روانی در این زمینه هم از خارج و هم داخل وجود دارد و ناامیدی را نسبت به آینده تزریق می‌کنند البته بخشی به شرایط اقتصادی آینده کشور اطلاق می‌شود.

وی اضافه کرد: این موضوع بر روی مردم، فروشندگان و تولیدکنندگان اثر می‌گذارد و مجموعه اینها هزینه تولید کالا و سود متعارف آن را افزایش می‌دهد.

واعظی تحریم‌ها را از علل دیگر افزایش تورم و قیمت کالاها بر شمرد و افزود: تحریم‌ها و مشکلات ناشی از جابه جایی پول موجب شده است واردات کالاها از جمله قطعات و مواد اولیه, گران‌تر از معمول انجام شود.

ادامه داردمنبع: مهر