کد خبر : 102149

به گزارش خبرگزاری مهر، در دیدار محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، همکاریهای جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی اتمی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت. وزیر امور خارجه در این دیدار تأکید کرد: همکاریهای ایران و آژانس همواره بر مبنای تعهدات بین المللی و […]به گزارش خبرگزاری مهر، در دیدار محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، همکاریهای جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی اتمی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

وزیر امور خارجه در این دیدار تأکید کرد: همکاریهای ایران و آژانس همواره بر مبنای تعهدات بین المللی و در چارچوب فنی و حرفه‌ای بوده است.

ظریف افزود: همانطور که آژانس نیز بارها تأیید کرده است بیشترین همکاریها در حوزه پادمانی بین ایران و آژانس وجود دارد و این مسیر می‌تواند در همین چارچوب ادامه پیدا کند.

وزیر امور خارجه گفت: با حل اختلافات موجود بر اساس اعتماد متقابل، همکاری‌های دو طرف در چارچوب مقررات پادمانی و بر مبنای حسن نیت ادامه یابد.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در این دیدار طی سخنانی تأکید کرد: آژانس وظایف خود را بر اساس اصول بی‌طرفی و حرفه‌ای گری و همچنین در چارچوب صرف ملاحظات فنی انجام می‌دهد.

وی افزود همکاریهای بین ایران و آژانس در گذشته به نفع دو طرف بوده و با غلبه بر برخی مشکلات، می‌توان این همکاریها را ادامه داد.منبع: مهر