کد خبر : 101415

به گزارش خبرگزاری مهر، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در پیامی توئیتری از نامه دبیرکل «شورای همکاری خلیج فارس» به شورای امنیت و مواضع خصمانه این شورا علیه ایران استقبال کرد. پمپئو در این پیام توئیتری نوشت: «نامه شورای همکاری خلیج فارس به شورای امنیت سازمان ملل برای درخواستِ تمدید تحریم تسلیحاتی ایران یک بیانیه […]


به گزارش خبرگزاری مهر، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در پیامی توئیتری از نامه دبیرکل «شورای همکاری خلیج فارس» به شورای امنیت و مواضع خصمانه این شورا علیه ایران استقبال کرد.

پمپئو در این پیام توئیتری نوشت: «نامه شورای همکاری خلیج فارس به شورای امنیت سازمان ملل برای درخواستِ تمدید تحریم تسلیحاتی ایران یک بیانیه متهورانه است. ایالات متحده در هفته جاری یک قطعنامه ارائه می‌کند که تحریم [تسلیحاتی] را پس از سال‌ها دیپلماسی تمدید می کند».

در بخشی دیگر از این پیام آمده است: «این شورا باید میان تسلیح تروریست‌ها یا ایستادگی در کنار [کشورهای حاشیه جنوبی] خلیج فارس یکی را انتخاب کند».

وزیر خارجه آمریکا در پیامی که پیش از این منتشر کرد، در اظهاراتی جانبدارانه مدعی شد: «کشورهای خاورمیانه از خلیج فارس تا اسرائیل [فلسطین اشغالی] از تمدید تحریم تسلیحاتی حمایت می‌کند. این مسئله برای هر یک از آنها اهمیت بسیاری دارد. عرب‌ها و اسرائیلی‌ها یکصدا صحبت می‌کنند و شورای امنیت باید [به آنها] گوش دهد».

وی در پیامی دیگر نیز نوشت: «اگر شورای امنیت تحریم تسلیحاتی ایران را تمدید نکند، مأموریت خود برای حفظ صلح و امنیت بین المللی را به باد تمسخر گرفته است. طرح پیشنهادی که ایالات متحده ارائه می‌کند، منطقی و مورد نیاز است. ما کار درست را انجام خواهیم داد!»منبع: مهر