کد خبر : 101940

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا امروز جمعه اعلام کرد که ۱۴ شهروند ایرانی به بهانه مشارکت در نقض حقوق بشر در لیست تحریم‌های این کشور قرار گرفته‌اند. بر اساس اعلام این خبرگزاری، در بیانیه وزیر امور خارجه آمریکا در این خصوص آمده است: ایالات متحده به […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا امروز جمعه اعلام کرد که ۱۴ شهروند ایرانی به بهانه مشارکت در نقض حقوق بشر در لیست تحریم‌های این کشور قرار گرفته‌اند.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، در بیانیه وزیر امور خارجه آمریکا در این خصوص آمده است: ایالات متحده به دلیل نقض فاحش حقوق بشر، محدودیت‌هایی را برای صدور روادید علیه ۱۴ شهروند ایرانی و اعضای خانواده آنها اعمال می‌کند.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است که محدودیت صدور ویزا شامل ۱۳ مقام ایرانی می‌شود که به ادعای آمریکا در ترور برنامه ریزی شده در سوئیس در سال ۱۹۹۰ دست داشته‌اند.

آمریکا همچنین «حجت‌الله خدایی سوری» رئیس سابق زندان اوین را به لیست کسانی که با محدودیت صدور روادید آمریکا مواجه خواهند شد، اضافه کرده است.

ادعای حقوق بشری آمریکا علیه ایران در حالی مطرح می‌شود که بیش از ۳ ماه است که شهرهای مختلف آمریکا و نیز بسیاری از کشورهای مختلف صحنه وقوع تظاهرات مردمی در اعتراض به قتل «جورج فلوید» سیاه‌پوست به دست پلیس نژادپرست ایالت مینه‌سوتا است.منبع: مهر