کد خبر : 101149

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روسیا الیوم، منابع لبنانی از شنیده شدن صدای انفجار قوی در بندر بیروت خبر دادند. شبکه المیادین از انفجار در بندر بیروت خبر داد و خبرنگار این شبکه اعلام کرد که این انفجار طبق اطلاعات اولیه تروریستی نیست. خبرنگار المیادین اعلام کرد: آمبولانس‌ها به سرعت به محل انفجار […]


به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روسیا الیوم، منابع لبنانی از شنیده شدن صدای انفجار قوی در بندر بیروت خبر دادند.

شبکه المیادین از انفجار در بندر بیروت خبر داد و خبرنگار این شبکه اعلام کرد که این انفجار طبق اطلاعات اولیه تروریستی نیست.

خبرنگار المیادین اعلام کرد: آمبولانس‌ها به سرعت به محل انفجار در بندر بیروت رفته و دهها زخمی به بیمارستان‌های نزدیک محل انفجار منتقل شده اند. محل انفجار مخزن بنزین بوده و به دلایل نامعلومی منفجر شده است.

هر لحظه بر تعداد مصدومان انفجار مهیب بیروت افزوده می‌شود. شبکه المیادین تعداد این مصدومان را «صدها» نفر اعلام کرد.

«حمد حسن»، وزیر بهداشت لبنان گفت که دستور داده همه بیمارستان‌های بیروت برای پذیرش مصدومان این انفجار خود را آماده کرده و اقدامات لازم را سریعاً اتخاذ کنند.

وزیر بهداشت لبنان حجم خسارات را سنگین و شمار زخمی شدگان را زیاد اعلام کرد.

رسانه‌های لبنان گزارش دادند که تعداد زیادی از نیروهای ارتش و امدادرسانی به محل حادثه اعزام شده‌اند. صلیب سرخ لبنان نیز شمار زیادی خودروی آمبولانس به بندر بیروت گسیل داشته و گفته است زخمی‌ها صدها نفر هستند که برخی سرپایی مداوا شده و آن‌هایی که جراحت عمیقی داشتند، به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.

خسارت‌های وارد شده به بندر بیروت گسترده گزارش می‌شود. شبکه المیادین گزارش داد که آتش همچنان در محل انفجار زبانه می‌کشد.

شبکه الجزیره هم نقل از منابع لبنانی گزارش داد که اطلاعات اولیه نشان می‌دهد انفجار در یکی از انبارهای مواد محترقه واقع در بندر بیروت رخ داده است.

شبکه الجزیره خسارت‌های مالی وارد شده به محل انفجار و مناطق اطراف را سنگین دانسته است.

این شبکه به نقل از منابع امنیتی لبنان گزارش داد که انفجار بندر بیروت ناشی از منفجر شدن همزمان مقایر زیادی از مواد آتش‌زا مانند ترقه بوده و به گفته شاهدان عینی، ابتدا انفجار کوچک سپس انفجار شدید رخ داده است.

العهد لبنان هم اعلام کرد که دود غلیظی از بندر بیروت برخاسته است.

العهد گزارش داد: خساراتی به منازل در بیروت به دنبال انفجار وارد شده است.

این رسانه لبنانی از خسارات زیاد خبر داد.منبع: مهر