کد خبر : 101626

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تارنمای رسمی وزارت خارجه چین، «ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت خارجه چین در خصوص موضع پکن نسبت به توافق سه جانبه ایالات متحده، امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط میان ابوظبی- تل آویو گفت: «چین از گزارش‌های مربوط در این خصوص و بیانیه مشترک صادرشده […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تارنمای رسمی وزارت خارجه چین، «ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت خارجه چین در خصوص موضع پکن نسبت به توافق سه جانبه ایالات متحده، امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط میان ابوظبی- تل آویو گفت: «چین از گزارش‌های مربوط در این خصوص و بیانیه مشترک صادرشده که می‌گوید اسرائیل الحاق بخش‌هایی از اراضی فلسطین را متوقف می‌کند مطلع است و به حصول راه حلی جامع، منصفانه و ماندگار برای مسئله فلسطین پایبند است».

وی افزود: «چین، از اقداماتی که به کاستن از تنش‌ها بین کشورهای خاورمیانه کم کند و باعث ترویج صلح و امنیت در منطقه شود استقبال می‌کند. امیدواریم طرف‌های مربوط، اقدامات ملموسی برای بازگرداندن مسئله فلسطین به گفت‌وگوهای متوازن انجام دهند».

سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین تأکید کرد: «موضع چین درباره مسئله فلسطین روشن و ثابت است. ما به ایفای نقش سازنده و حمایت قاطع از آرمان مردم فلسطین برای به دست آوردن حقوق ملی مشروع خود و ساختن کشوری مستقل ادامه خواهیم داد».

گفتنی است که روز گذشته (سیزدهم آگوست ۲۰۲۰) توافقی سه جانبه میان مقامات واشنگتن، ابوظبی و تل آویو منعقد شد که به موجب آن، امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی عادی سازی روابط دو جانبه خود را آغاز می‌کنند.منبع: مهر