کد خبر : 101878

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «واسیلی نبنزیا» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد با اتخاذ موضعی آشکار در برابر تلاش‌های ضدایرانی واشنگتن در خصوص بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران تصریح کرد که آمریکا از حق قانونی برای فعال کردن «مکانیسم ماشه» به منظور بازگرداندن تحریم‌ها علیه تهران برخوردار نیست. نماینده […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «واسیلی نبنزیا» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد با اتخاذ موضعی آشکار در برابر تلاش‌های ضدایرانی واشنگتن در خصوص بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران تصریح کرد که آمریکا از حق قانونی برای فعال کردن «مکانیسم ماشه» به منظور بازگرداندن تحریم‌ها علیه تهران برخوردار نیست.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد تأکید کرد: آمریکا حق قانونی برای فعال کردن مکانیسم بازگرداندن تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران را ندارد.

«سرگئی ریابکوف» معاون وزارت خارجه روسیه نیز امروز در اظهاراتی بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را ایده‌ای «پوچ» توصیف کرد و گفت تهدید واشنگتن مبنی بر مجازات روسیه و چین از بابت همکاری با ایران، بی‌معنی است.

وی در این باره تصریح کرد: بعد از آنکه آمریکا، برجام را ترک کرد؛ همه حقوق خود در چارچوب این سند را از دست داد. بنابراین، از حق حقوقی یا سیاسی برای استناد به قطعنامه ۲۲۳۱ علیه ایران برخوردار نیست. ما اینگونه اقدامات پوچ آمریکا را محکوم می‌کنیم. هیچکدام از اظهارات واشنگتن درباره روسیه و چین نیز تغییری در موضع ما ایجاد نخواهد کرد.

گفتنی است، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز پنجشنبه به نیویورک خواهد رفت تا با اتهام واهی نقض برجام از سوی ایران، تصمیم واشنگتن مبنی بر فعال‌سازی مکانیسم ماشه را به اطلاع «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل برساند.منبع: مهر