کد خبر : 101603

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، روز پنج شنبه سیزدهم آگوست (۲۳ مردادماه) رژیم صهیونیستی به همراه دو کشور امارات متحده عربی و ایالات متحده آمریکا با صدور یک بیانیه مشترک اعلام کردند که توافقی سه جانبه را با نام «توافق آبراهام» و با واسطه گری واشنگتن منعقد کرده‌اند. طبق این توافق منعقده، […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، روز پنج شنبه سیزدهم آگوست (۲۳ مردادماه) رژیم صهیونیستی به همراه دو کشور امارات متحده عربی و ایالات متحده آمریکا با صدور یک بیانیه مشترک اعلام کردند که توافقی سه جانبه را با نام «توافق آبراهام» و با واسطه گری واشنگتن منعقد کرده‌اند.

طبق این توافق منعقده، امکان برقراری روابط دیپلماتیک میان رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی مهیا می‌شود.

سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین در واکنش به این توافق ننگین با صدور یک بیانیه‌ای به صراحت اعلام کرد که مردم فلسطین به شدت توافق سه جانبه منعقده میان رژیم صهیونیستی، امارات متحده عربی و ایالات متحده آمریکا را محکوم می‌کنند.

به گزارش مهر، ساعاتی پیش رسانه‌ها اعلام کردند که ابوظبی-تل‌آویو با وساطت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، به این توافق که به زعم آنها تاریخی است و مناسبات فی‌مابین را به سمت عادی‌سازی کامل روابط دیپلماتیک پیش می‌برد؛ دست یافتند.

آنگونه که گفته می‌شود، رژیم صهیونیستی پذیرفته که در ازای این توافق که به ادعای اماراتی‌ها به دورنمای تشکیل یک دولت مستقل فلسطینی عینیت می‌بخشد؛ از الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری صرف نظر کند.

اعلام این خبر در حالی مطرح شده که طرفین طی چند سال اخیر روابط غیررسمی و پنهانی گسترده و اعلام نشده‌ای را دنبال می‌کردند که در چند نوبت درباره آنها افشاگری شده بود.منبع: مهر