کد خبر : 101408

معاون فرهنگی و رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از مشارکت ۱۸ کتابفروشی خوزستان در طرح «تابستانه کتاب ۹۹» خبر داد که از این تعداد ۱۱ کتابفروشی متعلق به اهواز و هفت کتابفروشی دیگر به شهرستان‌های این استان اختصاص دارد.

به گزارش پایگاه خبری خو ۲۴ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مرتضی جمشیدی با اشاره به مشارکت کتابفروشی‌‌های استان خوزستان در طرح تابستانه کتاب،گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و آسیبی که به حوزه نشر و کتابفروشی‌ها وارد شد، برگزاری طرح تابستانه می‌تواند ضرر و زیان این صنف را تا اندازه‌ای جبران  و نیز رونق دوباره‌ای به پیکره نحیف کتابفروشی‌ها ببخشد.

وی افزود: از بین ۱۸ کتابفروشی متقاضی طرح، تعداد ۱۱ کتابفروشی متعلق به اهواز و هفت کتابفروشی دیگر به شهرستان‌های استان اختصاص دارد.

جمشیدی بیان کرد: از شهر اهواز کتابفروشی‌های محام، شرق، رشد شعبه مرکزی، رشد شعبه نادری، رشد شعبه زیتون، شهر کتاب اهواز، شهر کتاب کیهان، جعفری شعبه زیتون، پاتوق کتاب اهواز، رسانه بیداری و اسوه در این طرح حاضر شدند.

معاون فرهنگی و رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد: همچنین کتابفروشی دارلکتب سعید و شهر کتاب از آبادان، چهار کتابفروشی معراج، کتابسرای رشد، وارثین و فرزانگان از دزفول و کتاب رشد از شوشتر در فهرست کتابفروشی‌های سایت خانه‌ کتاب قرار دارند.

وی با اشاره به شرایط عمومی اعلام شده در طرح تابستانه از سوی موسسه خانه کتاب، گفت: این طرح از روز گذشته ۱۸ مرداد به مدت ۱۲ روز همزمان با سراسر کشور در خوزستان آغاز به کار کرد. میزان یارانه خرید برای کتاب‌ها ۲۰ درصد،سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر یک‌میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و سقف یارانه خرید برای هر خریدار ۳۰۰ هزار ریال اعلام شد.

جمشیدی اضافه کرد: با توجه به شرایط موجود و شیوع بیماری کرونا، خریدهای غیرحضوری با ثبت اطلاعات مربوطه در پنل تابستانه امکان‌پذیر است و کتابفروشی‌های متقاضی در زمان اجرای طرح باید پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.