کد خبر : 101842

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه «کرملین» امروز سه شنبه در سخنانی با انتقاد از رویکرد واشنگتن در خصوص ردّ پیشنهاد مسکو پیرامون برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل با حضور نمایندگانی از جمهوری اسلامی ایران و آلمان اعلام کرد: در واقع ردّ کردن این ایده […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه «کرملین» امروز سه شنبه در سخنانی با انتقاد از رویکرد واشنگتن در خصوص ردّ پیشنهاد مسکو پیرامون برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل با حضور نمایندگانی از جمهوری اسلامی ایران و آلمان اعلام کرد: در واقع ردّ کردن این ایده از سوی آمریکا مانع می‌شود که در چنین شِکلی آن‌طور که از ابتدا پیشنهاد شد، گردهم آییم.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در ادامه تصریح کرد: البته این به آن معنا نیست که مذاکره با کشورهای دیگر درباره موضوع ایران متوقف شده است. این گفتگو برای زنده نگه داشتن برجام و حل و فصل اختلافات قطعاً ادامه خواهد یافت.

گفتنی است، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه پیشتر اعلام کرده بود: پیشنهاد ولادیمیر پوتین برای برگزاری اجلاس شورای امنیت درباره ایران به قوت خود باقی است. شرایط ایجاب می‌کند که این نشست به تعویق انداخته نشود.

ریابکوف گفت که پیشنهاد روسیه در مورد برگزاری این نشست حتی پس از اظهارات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا همچنان معتبر است و وضعیت ایجاب می‌کند که نشست را به تعویق نیندازند.منبع: مهر