کد خبر : 101831

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز(چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: ماه محرم برای ما یک مدرسه گسترده و بزرگ در سطح جامعه و دنیای اسلام و تشیع و در سطح مناطق بزرگی از جهان است که همه از این مدرسه بزرگ درس آموزی می کنند. روحانی گفت: امام حسین(ع) از […]به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز(چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: ماه محرم برای ما یک مدرسه گسترده و بزرگ در سطح جامعه و دنیای اسلام و تشیع و در سطح مناطق بزرگی از جهان است که همه از این مدرسه بزرگ درس آموزی می کنند.

روحانی گفت: امام حسین(ع) از آغاز حرکت خود به همه نشان داد که چه راهی انتخاب کرده است. آن شبی که فردا صبح آن عازم کربلا و عراق بود، فرمود هرکس که آماده است تا جانش را فدا کند و هرکس که مشتاق لقاء پروردگار است، می‌تواند فردا همراه ما حرکت کند.

وی افزود: امروز هم پیام کاروان حسینی به همه ما و نسل جوان ما همین است، هرکس آماده فداکاری است کاروان در حرکت است و مقصد آن روشن است. در همین کاروان، مسیر و راه وقتی خبرهایی به امام حسین(ع) رسید که برای برخی دلسردکننده بود آن خطبه معروف را ایراد کرد که در این دنیا خیلی ها هستند بنده قدرت، مقام و ثروت هستند و وقتی روز امتحان می‌رسد تعداد دینداران کاهش پیدا می‌کند. 

رئیس‌جمهور گفت: امام حسین(ع) به ما می‌گوید خود را برای روز سختی و امتحان آماده کنید. هر ملتی و امتی روزهای سختی پیش رو دارد و در آن روزهای سخت است که جوهره انسان‌ها مشخص می‌شود

روحانی تاکید کرد: ما امسال در محرم مثل همه سال‌ها عشق مان را باید به اهل بیت نشان دهیم. البته شکل عزاداری ممکن است تغییر کند و اجتماعات را باید در حد مجاز انجام دهیم و دستورالعمل‌ها را باید مراعات کنیم.

ادامه دارد …منبع: مهر