کد خبر : 101950

به گزارش خبرگزاری مهر، خبرنگار شبکه خبری سی‌بی‌اس آمریکا امروز جمعه در پیامی توئیتری اعلام کرد که به دلیل مخالفت آمریکا، نشست شورای امنیت درباره ایران، امروز جمعه برگزار نمی‌شود. این در حالیست که یک مقام روسیه در شورای امنیت نیز ساعاتی پیش اعلام کرده بود که آمریکا تا کنون با درخواست مسکو برای برگزاری […]به گزارش خبرگزاری مهر، خبرنگار شبکه خبری سی‌بی‌اس آمریکا امروز جمعه در پیامی توئیتری اعلام کرد که به دلیل مخالفت آمریکا، نشست شورای امنیت درباره ایران، امروز جمعه برگزار نمی‌شود.

این در حالیست که یک مقام روسیه در شورای امنیت نیز ساعاتی پیش اعلام کرده بود که آمریکا تا کنون با درخواست مسکو برای برگزاری نشست شورای امنیت به منظور بررسی توافق هسته‌ای ایران مخالفت کرده است.

گفتنی است، پس از درخواست دیروز آمریکا برای فعال‌سازی سازوکار حل‌وفصل اختلافات در برجام موسوم به مکانیسم ماشه، روسیه از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا امروز جمعه نشستی را برای بررسی موضوع توافقنامه هسته‌ای با ایران برگزار کند.

در همین رابطه سه کشور اروپایی امضاکننده توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ با ایران (موسوم به برجام) در واکنش به تسلیم درخواست رسمی آمریکا به شورای امنیت برای بازگشت تمام تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، با صدور یک بیانیه مشترک موضع مخالف خود را نسبت به این اقدام آمریکا آشکارا اعلام کردند.منبع: مهر