کد خبر : 101590

به گزارش خبرنگار مهر، شیخ اکرم برکات در اولین همایش بین المللی لشکر فاطمیون افغانستان که هم اکنون در حرم مطهر رضوی در حال برگزاری است، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: ما از حاج قاسم یاد گرفتیم که پیرو حضرت مهدی (عج) کسی است که دید جهانی دارد و در […]به گزارش خبرنگار مهر، شیخ اکرم برکات در اولین همایش بین المللی لشکر فاطمیون افغانستان که هم اکنون در حرم مطهر رضوی در حال برگزاری است، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: ما از حاج قاسم یاد گرفتیم که پیرو حضرت مهدی (عج) کسی است که دید جهانی دارد و در بند جغرافیا نیست و خود را در جغرافیای محدودی قرار نمی‌دهد. همانگونه که سیدحسن نصرالله فرمود هر جا مأموریت ما باشد باید باشیم و هستیم.

معاون فرهنگی حزب الله لبنان با بیان اینکه همه ما مدیون لشکر فاطمیون هستیم، گفت: مهدی یاوران فاطمیون در پیشانی خود، پیروزی، عزت و صبر و استقامت را ثبت کردند. آنها مردانی هستند که از دورترین نقاط برای حفظ حرم اهل بیت تلاش کردند و برای نزدیک ظهور تلاش کردند.

وی با بیان اینکه آنها مردانی هستند که از دورترین نقاط در جنگ سوریه حضور داشتند و برای ظهور تلاش کردند، افزود: زمانی که به صورت‌های شما، لشکر گرامی فاطمیون نگاه می‌کنم، یاد صورت فرمانده گرامی حاج قاسم سلیمانی می افتم.

شیخ برکات با بیان اینکه مجاهدین عزیز عراقی، افغانستانی و لبنانی محدود به جغرافیا نیستند، افزود: به واسطه فرهنگ مهدویت، مهدوی یاوران مجاهدین لبنانی در فلسطین تأثیرگذار هستند. آنها در یک کشور عربی برای فلسطین زندانی شده، در بوسنی و هرزگوین جان کشته می‌شوند و یک نفرشان برای فتوا در انگلیس به شهادت می‌رسد.

وی با بیان اینکه مهدی یاوران لشکر فاطمیون از وسط مزار شریف به راه افتادند و در قلب خود عاشقانه مقدسات پیامبر و اهل بیت (ع) را یاری کردند، افزود: این مجاهدان در همه ساحت‌های ولایت مداری خوش درخشیدند، آمدند تا در مقابل دشمن طرد شده بایستند و موانع ظهور حضرت حجت (عج) را برطرف کنند.

معاون فرهنگی حزب الله در پایان سخنانش گفت: از لبنان و از طرف مجاهدین لبنان و سید مقاومت و از کل منطقه که دغدغه فلسطین دارند، درود و سلام ارزشمندشان را به مجاهدین لشکر دلاور فاطمیون تقدیم می‌کنم.منبع: مهر