کد خبر : 101814

به گزارش خبرگزاری مهر، سید عمار حکیم در پیامی درگذشت آیت‌الله تسخیری را تسلیت گفت. در این پیام آمده است: با اندوه فراوان از درگذشت یکی از چهره‌های شاخص حوزه‌های علمیه، آیت‌الله شیخ محمدعلی تسخیری، رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب مطلع شدیم. آن مرحوم از چهره‌های اسلامی مهمی بود که برای تقریب میان مذاهب اسلامی […]به گزارش خبرگزاری مهر، سید عمار حکیم در پیامی درگذشت آیت‌الله تسخیری را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: با اندوه فراوان از درگذشت یکی از چهره‌های شاخص حوزه‌های علمیه، آیت‌الله شیخ محمدعلی تسخیری، رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب مطلع شدیم. آن مرحوم از چهره‌های اسلامی مهمی بود که برای تقریب میان مذاهب اسلامی و مبارزه با تکفیر درون جهان اسلام میان مذاهب گوناگون تلاش فراوان کرد. این مصیبت بزرگ را به دولت و ملت ایران و به خصوص خانواده و بستگان آن مرحوم تسلیت می‌گوییم و از خداوند متعال می‌خواهیم که وی را مشمول رحمت واسعه خود قرار دهد و در بهشت برین جای دهد.

همچنین نوری المالکی دبیر کل حزب الدعوه عراق هم درگذشت آیت الله تسخیری را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: با نهایت تاسف و تألم، از درگذشت آیت الله شیخ محمد علی تسخیری مطلع شدیم که پس از سال‌ها تحمل بیماری دارفانی را وداع گفت. رنج‌ها هرگز مانعی در برابر انجام وظایف دینی، اعتقادی و سیاسی وی در گسترده وسیعی از جغرافیای جهان اسلام، نشد. آیت الله تسخیری مجاهدی عارف و فقیه عامل بود که اهتمام زیادی به اسلام و جوامع اسلامی داشت و همه توان خود را در راستای خدمت به اسلام در همه زمینه‌ها به کار بست. وی از پیشروان جهان اسلام بود. تقریب مذاهب اسلامی و تعمیق روابط میان علماء و متفکران جهان اسلام با نام وی به مدت بیش از ۳۸ سال قرین شده بود و برای سالهای طولانی ماندگار خواهد بود. ما به ملت ایران و عراق و حوزه‌های علمیه نجف و قم، مراجع و امت اسلامی که یکی از نمادها و رهبران خود را از دست داد و نیز خانواده و بستگان آن مرحوم تسلیت می‌گوییم.
 منبع: مهر